Recenzia Passport BlackBerry: Perfektný elegantný smartphone pre firemných používateľov

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Pas BlackBerry je najnovším vynálezom Blackberry a je teraz k dispozícii vo Veľkej Británii za 599 GBP (dá sa vybrať aj z obchodu BlackBerry Store). Sada je k dispozícii v troch farebných schémach - čierna, Noir a Schwarz, posledné dve sú však momentálne nedostupné. Tu je rýchly prehľad súboru, ktorý zdôrazňuje niektoré z jeho funkcií.

Rozmery:

Nový pas BlackBerry vyzerá ako obrovská štvorcová pitná dráha. jeho 5,03 palca vysoký, 3,55 palca široký a 0,37 palca tučný. Váži 6,91 uncí , Je to čudne vyzerajúce a vyzerá to, akoby niekto roztiahol z rohov ostružiny. Je to naozaj tak blízko k pasu. Je oveľa ťažší a širší ako vydanie Samsung Galaxy Note 4 a Apple iPhone 6 Plus. Sotva ju môžete použiť v jednej ruke.

Blackberry Passport 5

Klávesnica Passport s veľkým výhľadom a dotykom na srdce:

Pas má veľký štvorcový displej. Je to s vysokým rozlíšením 4,5-palcový , 1 400 × 1 440 pixelov IPS LCD. Pozorovacie uhly sú skvelé a farby sú presné. Na obrazovke je najlepšie prezerať prezentácie snímok, ale nie vždy, keď videá, napríklad nepríjemné čierne pruhy, konzumujú polovicu displeja nad a pod obsahom.

Blackberry Passport 3

Pod obrazovkou sa nachádza tajomstvo, vďaka ktorému je tento telefón skutočným BlackBerry. Má veľkú fyzickú klávesnicu, niečo, čo sa nachádza v moderných telefónoch. Avšak trojradové usporiadanie služby Passport má určité nevýhody. Je to príliš široké, čo z neho robí; nemožné napísať najjednoduchšie slová jednou rukou a medzerník zaseknutý v klávesoch spôsobuje zmätok pre palec.

Blackberry Passport 6

Klávesy sú úplne citlivé a klávesnica má niekoľko jedinečných trikov. Povrch klávesnice je skutočne citlivý a môžete prechádzať webovými stránkami alebo e-mailmi jednoduchým posunutím palca cez klávesy. Je to divný pocit posúvania pomocou klávesnice a zabraňuje prstom blokovať obsah, na ktorý sa pozeráte na obrazovke.

Blackberry Passport 4

Hub je dobrý nápad, ale nie je prezentovaný dobre:

Prevzatie widgetov BlackBerry 10 je ako kombinácia widgetov pre Android, ale nie je to príliš užitočné. Najnovšie aplikácie sa zobrazujú v mriežke na domovskej obrazovke, sú však dočasné. Okrem toho, ak stiahnete aplikáciu, nenájdete, kde sa stiahla. Ak otvoríte fotoaparát, ostatné otvorené aplikácie sa vypnú samy o sebe.

Blackberry Passport 2

Najnovšou funkciou, ktorá stojí za zmienku v BlackBerry, je virtuálny pomocník, prevzatie služby Siri, Asistent Google a Windows Cortana od spoločnosti BlackBerry. Máte širokú škálu možností, ako napríklad pridávať pripomenutia, posielať e-maily, hľadať športové výsledky, hľadať na internete a robiť schôdzky v kalendári. To všetko je možné urobiť iba pomocou hlasu. Technológia analýzy hlasu BlackBerry je úplne úžasná, ale samotný systém je pomalší ako asistenti na iných platformách.

BlackBerry má predinštalovaný Amazon Appstore poskytuje prístup k množstvu aplikácií, ktoré predtým nikdy neboli k dispozícii. Je zvláštne, že na zariadení zostáva svet aplikácií BlackBerry.

Pohodlná alebo nie klávesnica:

BlackBerry urobil, aby sa Passport stal nástrojom produktivity, jeho dizajn je nepríjemný. Medzi trápnymi rozmermi a nepárnym rozložením klávesnice sa niektorí ľudia na práci necítia dobre.

Nebolo by správne tvrdiť, že tento telefón nie je pre niektorých ľudí dobrý. Určite existuje niekoľko ľudí, ktorí milujú toto zariadenie a vyrovnávajú sa so svojimi nedostatkami, iba ak majú veľkú obrazovku a veľkú hardvérovú klávesnicu. Passport je svätyňa pre všetko, čo BlackBerry kedy urobil za posledných 15 rokov , Je to nejako najlepšie, čo môže BlackBerry urobiť, ale to nestačí a je toho oveľa viac.