Najlepšie Linux OS pre hranie hier

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

The Best Linux OS for Gaming

Stavím sa, že keď uvažujete o hraní hier, Linux distros nie je prvá vec, ktorá vám príde na myseľ. Je to preto, že Windows dominovali v tomto priestore. Mali by ste však vedieť, že existujú veľké rozdiely, ktoré budú pre vaše herné potreby dobre fungovať. Sú to tieto:

# 1 - SteamOS

SteamOS je distro od spoločnosti Steam, ktorá spôsobila revolúciu v spôsobe nákupu hier. Hráči, ktorí použili operačný systém, tvrdia, že SteamOS je pravdepodobne najbližší herný zážitok, aký kedy zažijete na počítači k hernej konzole.

SteamOS je postavený na Debiane a je často označovaný ako optimalizovaný pre “ Obývacia izba zážitok “ alebo inými slovami, čo najbližšie k zážitku z konzoly. OS je bezpochyby okrem účelu, na ktorý bol vytvorený; ako herný operačný systém. Linux OS for Gaming

OS nasmeruje väčšinu zdrojov vášho zariadenia na optimálne spustenie hry, ktorú hráte, na rozdiel od vykonávania mnohých úloh na pozadí, ako je to v prípade klasického OS pre stolné počítače.

SteamOS prichádza s prístupom ku všetkým Linuxovým hrám dostupným v Steam, prehliadaču a aplikáciám dostupným v obchode Steam. Ak chcete nainštalovať hry, ako je Minecraft, budete musieť prejsť do režimu pracovnej plochy, ale akonáhle spustíte počítač, spustí sa do režimu veľkého obrázka. S asi dvoma alebo tromi kliknutiami sa však dostanete do hry. Niečo, čo uľahčuje ovládanie všetkého pomocou gamepadu; čo sa dá povedať viac o Windows 10 alebo MacOS. Vždy existuje možnosť použitia myši a klávesnice.

Okrem režimu veľkých obrázkov vám SteamOS umožňuje nainštalovať takmer akúkoľvek aplikáciu pre systém Linux, ktorú chcete. To znamená, že pomocou emulátora môžete hrať hry Super Nintendo alebo Wii U; niečo, čo nikdy nemôžete urobiť na konzole Xbox alebo PlayStation.

SteamOS má však niektoré minimálne požiadavky na hovädzie mäso, ale ak budete hrať niektoré z náročných titulov, bolo by to potrebné. OS tiež prichádza s možnosťou Steam v domácom streame; čo znamená, ak máte k svojej lokálnej sieti pripojené ďalšie zariadenie. Môžete hrať hry z tohto počítača cez iný stroj, pokiaľ sú prihlásení pomocou rovnakého účtu Steam.

# 2 - Fedora Games Spin

Projekt Fedor má niekoľko otočení, z ktorých všetky sú alternatívnymi verziami distro, každá so sadou nástrojov a softvérových komponentov vybratých na veľmi konkrétne účely. Napríklad existuje Fedora s GNOME, ale môžete tiež získať otočenie Fedory pomocou KDE alebo Xfce. Linux OS for Gaming

OS sa dodáva so širokou škálou hier a žánrov, a preto prichádza s typickou masívnou hmotnosťou 3,9 GB. Pre niektorých hráčov to môže byť príliš veľké, ale je dosť veľký na to, aby sa zmestilo viac hier, ale napriek tomu je dosť malý na to, aby sa zmestil na jedno DVD.

Hráči môžu používať hry Fedora ako živé CD a hrať hry na počítačoch iných ľudí, stále si však zachovávajú svoj postup a vysoké skóre. Je však sklamaním, že hry nie sú presne trojnásobným titulom, ale malo by stačiť, aby vás bavilo. Hry sa tiež nedodávajú so službami Steam, Wine a nemôžu hrať v systéme Linux, ale je ich možné kedykoľvek stiahnuť a nainštalovať.

Hráči, ktorí ocenia Fedora Games Spin, sú tými, ktorí hľadajú okrem iného rýchlu skúšku obľúbených titulov ako Warzone 2100, Bitka o Wesnoth, Super TuxKart a Freeciv. Prínosom hry Spin Fedora Games je rýchlosť a stabilita.

# 3 - Lakový OS

Toto distro môže napodobniť širšiu škálu konzol; uvedenie všetkých emulátorov konzoly pod predný koniec RetroArch. Hoci sa dodáva bez predinštalovaných hier, kvôli problémom s autorskými právami to znamená, že budete musieť získať zákonnú licenciu na obrázky ISO hry, ktorú už vlastníte alebo predkompilovali súbory ROM arkádových hier. Linux OS for Gaming

Lakka je tiež ideálna pre dvoch a viac hráčov cez Netplay. OS ponúka krásny zážitok z balenia a je predkonfigurovaný na používanie s klávesnicou.

# 4 - SparkyLinux Gameover

Je dodávaný ako 3,8 GB distribúcia založená na Debiane s predinštalovaným Stem, Wine a PlayOnLinux a zbierkou aktuálnych hier. Súčasťou OS je aj APTus Gamer, funkcia, ktorá vám umožní ľahko nainštalovať emulátory herných konzol medzi ďalšie užitočné nástroje pre výkonných hráčov. Linux OS for Gaming

Môžete spustiť inštalátory pre systémy PlayStation, Atari a DOS. Hra SparkyLinux Gameover sa dodáva aj s hernou platformou Lutris, ktorá vám umožňuje jednoduchú inštaláciu a správu hier na zjednotenom rozhraní. Na rovnakom rozhraní si môžete zobraziť emulátor hier pre systémy Windows, Linux, Steam a prehliadač.

# 5 - Ubuntu GamePack

Linuxové distro na báze Ubuntu prispôsobené pre hranie hier, ale rovnako ako vyššie uvedené SparkyLinux, prichádza so Steam, Wine, Lutris a PlayOnLinux.

Ubuntu GamePack je plne rozvinutým operačným systémom Linux, čo znamená, že môžete nainštalovať akýkoľvek iný softvérový program, ktorý potrebujete pre veci iné ako hranie videohier. Linux OS for Gaming

Vývojár OS (Ukranian UALinux) tvrdí, že distro poskytuje používateľom prístup k tisícom hier a aplikácií pre Windows a DOS. Dodáva sa s predinštalovanými emulátormi DOSBox a DosEmu, ako aj s emuláciou Windows emulátor Crossover. Crossover slúži viac-menej ako víno, pretože vám umožňuje spúšťať aplikácie Windows na platforme Linux alebo MacOS. Crossover je prémiová aplikácia, ktorá uľahčuje niektoré technické postupy, ktoré sa dodávajú s vínom, a preto je celkom obľúbená u začiatočníkov.

Herné skúsenosti v systéme Linux

Stolné hry na Windows sú doteraz neprekonateľné. V systéme Linux existuje niekoľko menej ako dokonalých okamihov, v ktorých sa budete musieť naučiť žiť, ak chcete pokračovať v hraní na platforme.

Napriek tomu, Linux narúša operačné systémy ako OS, ktoré prešli zlepšením hráčskej skúsenosti; veci bývali neznesiteľnejšie. S prílivom vývojárov tretích strán na platformu Linux však sľubujú lepšie veci.