Najlepšie notebooky pre programovanie, grafiku a komplexnú prácu 2018

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Použitie správnych nástrojov pre prácu zaisťuje, že sa vykonáva ľahko, efektívne a má dobré výsledky. Programovanie nie je výnimkou. Ak je preto primárne používanie notebooku niečo také dôležité ako programovanie, bolo by lepšie kúpiť si stroj, ktorý je preň vhodný. Týmto spôsobom sa peniaze vynakladajú skôr na to, čo je skutočne potrebné a využité, a nie na stroj, ktorý má určité možnosti, ktoré zostávajú nevyužité, ale ďalšie užitočné časti, ktoré by mohli byť lepšie, keby sa rozpočet nevynakladal na kvality, ktoré by boli zriedka plodná.

Čo však potrebuje programátor od notebooku? Presné požiadavky prenosného počítača na programovanie sa budú líšiť v závislosti od typu programovania, ktoré sa má vykonať, a od toho, aké softvérové ​​nástroje sa používajú. Napríklad požiadavky front-end vývojára a databázového inžiniera sa budú líšiť. Všetci však zdieľajú niektoré všeobecné požiadavky.

Pokiaľ ide o výkon, jednou z najdôležitejších vecí, ktorú chce programátor dosiahnuť, je, aby časy kompilácie alebo zostavenia boli čo najkratšie. To šetrí čas a umožňuje častejšie a rýchlejšie testovanie a úpravu kódu. Časy zostavenia sú najviac ovplyvnené CPU a RAM. Okrem toho, ak sa počas procesu emulácie vyžaduje emulácia (napríklad emulácia telefónu v aplikácii Android Studio), potreby sa ešte viac zvyšujú. Pre niektoré špecifické funkcie (ako napríklad uvedená emulácia) môžu relatívne menšie známe vlastnosti procesorov zvýšiť výkon.

Pokiaľ ide o grafiku, mnoho programátorov by bolo v poriadku s integrovanými riešeniami a možno aj samostatnými grafickými kartami základnej úrovne. Špičkové grafické karty by boli požiadavkou iba pre tých, ktorí pracujú v hrách alebo iných graficky náročných projektoch.

V vývojovom prostredí je často potrebné sledovať množstvo informácií. Preto by obrazovka mala byť dostatočne veľká s dobrým rozlíšením. V prenosných počítačoch sú však možnosti obmedzené skutočnosťou, že veľkosť obrazovky priamo ovplyvňuje prenosnosť.

Napokon, keďže programátori musia svoje počítače neustále používať nepretržite, je počas používania dôležitý komfort. Kvalita obrazovky vzhľadom na jej odrazivosť a pozorovacie uhly je dôležitá, aby sa minimalizovalo namáhanie očí. Keď už hovoríme o pohodlnom používaní, rozloženie a zostavenie klávesnice je zo zrejmých dôvodov veľmi dôležité. Nakoniec by nebolo na škodu mať vonkajšiu zostavu, ktorá je primerane robustná.

Stručne povedané, sú dôležité lepšie CPU a vysoká RAM, SSD sú preferované pred HDD, môže byť potrebná väčšia veľkosť obrazovky a podpora viacerých displejov a veľmi dôležité je pohodlie používateľa. Ako už bolo spomenuté, rôzne typy vývojárov by mali v niektorých z týchto aspektov notebooku odlišné potreby.

Majte na pamäti toto, tu sú niektoré z našich tipov na najlepšie notebooky pre programátorov. Väčšina z týchto notebookov má duálne obrazovky buď prostredníctvom portov HDMI alebo USB typu C, takže táto požiadavka je splnená takmer vo všetkých nasledujúcich prípadoch. Pokiaľ ide o zvyšok, uvidíme, čo majú.

Zdroj obrázka - acer

Špecifikácia - Intel Core i3 7100U, RAM - 4 GB, úložný priestor - 1 TB HDD, HD displej, integrovaná grafika)


Tento konkrétny model modelu Acer Aspire E15, začínajúci spodným rozpočtom a požiadavkami, je notebookom základnej úrovne s procesorom Core i3 a 4 GB pamäte RAM. Má dostatok úložného priestoru a prekvapivo aj HD displej. Vďaka verzii i3 s ultra nízkym napätím (ktorá je dnes štandardom pre väčšinu notebookov i3) sa dá očakávať dobrá výdrž batérie. Cena sa zdá byť dosť dobrá na to, čo stroj ponúka.

Tieto špecifikácie by fungovali dobre pre vývojárov webu, nových študentov programovania a ďalších, ktorí buď píšu kód, ktorý nie je výpočtovo intenzívny. Toto je viac-menej spodný koniec uskutočniteľného rozsahu, v ktorom je možné vykonať zmysluplné programovanie.

Ťažšie IDE (napríklad Android Studio) sa môžu učiť, ale pre správne projekty by boli takmer nepoužiteľné. Strávením trochu viac sa dá RAM zvýšiť, aby sa mohla lepšie jazdiť. Avšak vzhľadom na procesor je limit, do akej miery by bolo zvýšenie pamäte RAM rozumné. Platenie za zvýšenie RAM o viac ako 8 GB nemusí stáť za to.

https://www.amazon.com/dp/B01K1IO3QW/

Zdroj obrázka - laptoping.com

Špecifikácia - Intel Core i5 7200U, RAM - 8 GB, úložný priestor - 256 GB SSD, displej 15,6 ”FHD, grafická karta Nvidia Geforce 940MX)

Ďalším logickým krokom smerom nahor by bol stroj so systémom i5. Acer Aspire E 15 E5-575G je síce cenovým skokom oproti predchádzajúcemu členovi tohto zoznamu, ale svojou cenou je dobrý. Core i5 spolu s 8 GB RAM má procesorový výkon pre trochu vážnejší vývoj aplikácií. Malá investícia do aktualizácie pamäte RAM môže trvať dlhú cestu na zlepšenie týchto časov zostavenia. Core i5 7500U má tiež technológiu Intel Virtualization (VT-x), ktorá by pomohla pri emulácii. (Táto funkcia je súčasťou všetkých prenosných procesorov uvedených za týmto procesorom)

Má tiež vstupnú grafickú kartu od najnovšej generácie spoločnosti Nvidia. Aj keď to nie je presne ten chlapec, čo sa týka energie, model 940MX má schopnosti zvládnuť určité grafické pracovné zaťaženie.

Ukladací priestor je výlučne v dobrom stave, takže aj keď sú časy načítania skvelé, limit úložného priestoru 256 GB môže byť pre pohodlie niektorých ľudí trochu blízko.

Obrazovka podporuje plné rozlíšenie HD (1920 × 1080) a je vybavená technológiou Acer's BluelightShield, ktorá má minimalizovať emisie modrého svetla a znižovať namáhanie očí. Pozorovacie uhly sú však stále obmedzené. Kľúčová doska je štandardnou veľkosťou 15,6 ”a funguje dobre. Trackpad však môže mať „lacný pocit“, ale funguje uspokojivo. Celkovo vzaté, je to pohodlný prenosný počítač pre dlhodobé nepretržité používanie.

https://www.amazon.com/Acer-E5-575G-57D4-15-6-Inches-Notebook-i5-7200U/dp/B01LD4MGY4/

Zdroj obrázka - Laptopmag

Špecifikácia - Intel Core i5 7300HQ, RAM - 16 GB, úložný priestor - 256 GB SSD, displej 15,6 ”FHD, grafická karta Nvidia GTX 1050Ti)

Acer Aspire VX 15 je navrhnutý ako prenosný herný notebook. Má však niektoré vlastnosti, vďaka ktorým je dobrým prenosným strojom aj pre vývojárov.
Procesor Core i5 vo vnútri má 4 jadrá fyzického procesora (aj keď nie hyperthreading, nie tiež 4 vlákna) a 16 GB pamäte RAM, aby s ním bolo možné ísť. Aj keď je to dosť dobré pre programovacie úlohy uvedené pre stroje pred tým, ako sú uvedené v tomto zozname, tieto špecifikácie by boli dosť dobré pre vývojárov databáz a inžinierov, aby s nimi tiež mohli pracovať. Model GTX 1050Ti od spoločnosti Nvidia je veľmi efektívny, napriek tomu, že je to grafická karta s rozpočtom, a to vďaka efektívnosti architektúry svojej generácie. Tiež sa môže pochváliť vlastným 4 GB VRAM a bolo by užitočné pre grafické pracovné zaťaženie.

Displej s plným rozlíšením HD je ostrý, ale farby niektorých používateľov sú mierne nevýrazné. Klávesnica sa pohodlne používa a cíti sa veľmi dobre. Dotykový panel 4 × 3 palce sa tiež používa hladko a pohodlne. Pri pohľade na celkový vzhľad je robustný. Jeho vzhľad má značky herného počítača s červenými obrysmi okolo dotykového panelu, tepelného výfuku, klávesov W, S, A, D a prednej strany, ale príliš sa nerobí tak, aby to vzbudzovalo obavy ľudí, ktorí by uprednostňovali jednoduché a jednoduché krásu. Je to o niečo väčšie, ako by si človek želal v skutočne prenosnom stroji, ale stále je možné ho ľahko prenášať, najmä s taškou.

Možnosť úložného priestoru SSD opäť znamená rýchlejšie spustenie a načítanie, ale pre niektorých ľudí môže byť príliš obmedzená.

https://us-store.acer.com/laptops/aspire-vx-budget-gaming/aspire-vx-15-gaming-laptop-vx5-591g-54vg

Zdroj - Dell

Špecifikácia - Intel Core i7 7700HQ, RAM - 16 GB, úložisko - 128 GBSSD + 1 TB HDD, 15,6 ”displej FHD, grafická karta Nvidia GTX 1050Ti)

Konfigurácia Inspiron 15 7567 uvedená v tomto dokumente je pomerne dobre zaoblený systém, ktorý by dobre fungoval pre väčšinu úloh programátorov. Štvorjadrový procesor i7 so svojimi 4 jadrami a 8 vláknami vďaka hyperthreadingu poskytuje dostatok výpočtového výkonu a je prispôsobený 16 GB pamäte RAM, ktorú je možné rozšíriť na 32 GB. Kombinácia 128 GB SSD a 1TB HDD by používateľovi umožnila zažiť to najlepšie z oboch svetov, ak sa správne použije. Je tiež športový GTX 1050Ti zvládnuť určitú úroveň grafiky.

Na rozdiel od lacnejších modelov rady Inspiron je obrazovka dobrá. Podporuje tiež rozlíšenie až 1920 × 1080 a vďaka displeju IPS má lepšie pozorovacie uhly. Klávesnica a touchpad sú ergonomické a fungujú dobre. Externá zostava je silná a vyzerá normálne, s určitými znakmi toho, že je navrhnutá ako herný prenosný počítač.

Po zvážení všetkého by tento laptop vyhovoval potrebám väčšiny vývojárov. Napríklad vývojári mobilných hier a aplikácií, vývojári databáz, weboví dizajnéri, vývoj niektorých hier, ktorý nezahŕňa ťažkú ​​grafiku.

http://www.dell.com/en-us/shop/dell-laptops/inspiron-15-7000-gaming/spd/inspiron-15-7567-laptop/dncwf510s

Zdroj - Dell

Špecifikácia - Intel Core i7 7700HQ, RAM - 16 GB, úložný priestor - 512 GB až 1 TB SSD, displej 15,6 ”FHD, Nvidia GTX 1050)

Je známe, že rada XPS spoločnosti Dell má dobre skonštruované a dobre vyzerajúce stroje s dobrým výkonom a pomerne vysokými cenami. Vzhľadom na to, že ide o vysokovýkonné hracie automaty, určite majú vlastnosti, vďaka ktorým sú užitočnejšie pre programátorov, ktorí by pracovali na negrafických, výpočtovo náročných projektoch. Preto si zaslúži zmienku v zozname najlepších prenosných počítačov pre programátorov.

Tu uvedený počítač XPS 15 9560 je veľmi podobný počítaču Inspiron 15 7567 uvedenému vyššie (rovnaký procesor, podobné množstvo pamäte RAM, podobné, mierne slabšie grafické karty), ale v niektorých dôležitých aspektoch je lepší. Má tiež displej s plným rozlíšením HD, ale s možnosťou zobrazenia 4K a za príplatok. Je to iba športový disk SSD, ale so 4-krát väčším priestorom a používa radšej PCIe ako SATA. Stále existuje možnosť ešte väčšieho SSD (1 TB), aj keď to tiež narastá cena. Je tiež tenšia a ľahšia, čím je prenosnejšia. Prenosnosť pomáha aj vynikajúca výdrž batérie.

Ako prenosný počítač XPS je exteriér dobre stavaný, čistý a dobre vyzerajúci. Ovládanie pomocou klávesnice a touchpadu je veľmi pohodlné. V rámci línie XPS sa tento model javí ako dobrý stred medzi výkonnostnými programátormi, ktoré by potrebovali (časy zostavenia, časy načítania, dobrá emulácia atď.) A cenou, ktorú by za ňu boli ochotní zaplatiť.

http://www.dell.com/en-us/shop/dell-laptops/xps-15/spd/xps-15-9560-laptop/dncwxb1608v2

Zdroj obrázka - jablko

Špecifikácia - Intel Core i7 (dvojjadrový, 4 vlákna), RAM - 16 GB, úložný priestor - 128 GB SSD až 1 TB SSD, 13 ”QHD displej sietnice, integrovaná grafika Intel Iris 640)

Niektoré špecifikácie môžu vyzerať ako downgrade od posledného záznamu v zozname, zatiaľ čo cena sa zvýšila, existujú určité konkrétne dôvody, prečo je tu najnovšia 13-palcová verzia MacBook Pro.

Hlavným dôvodom zaradenia MacBook Pro do zoznamu je to, že hoci existujú spôsoby, ako sa vyvinúť ekosystém Apple na počítačoch iných výrobcov, je to nepohodlné, trochu neefektívne av niektorých prípadoch nie striktne zákonné. Takže mať počítač Apple bolo potrebné zodpovedať vývojárom iOS.

Napriek tomu si myslím, že 13 ”MacBook Pro s procesorom Core i7 + 16 GB RAM by zasiahlo najkrajšie miesto v kompromise medzi výkonom a notoricky známymi cenami spoločnosti Apple. Úložný priestor je k dispozícii iba ako možnosti SSD, od 128 GB až po 1 TB v súlade s potrebami používateľov. Aj keď to výrazne zvyšuje náklady na stroj. Integrovaná grafika Intel Iris by vo väčšine prípadov fungovala dobre, kým by nebolo potrebné pracovať s graficky náročnou prácou, aj keď to nebude cieľom každého, kto si kúpi tento stroj.

Keďže sme produktom Apple, nie je žiadnym prekvapením, že kvalita každého komponentu, ako aj celková zostava sú veľmi dobré. Trackpad a klávesnica sú potešením z používania a slávny displej sietnice je pravdepodobne najlepší v tomto zozname. Tieto body dobre prispievajú k faktoru jednoduchosti použitia / pohodlia, napriek veľkosti obrazovky 13 ”.

https://www.apple.com/macbook-pro/specs/

Zdroj - MSI

Špecifikácia - Intel Core i7 7700HQ, RAM - 32 GB, úložný priestor - 512 GB SSD + 1 TB HDD, 15,6 ”displej FHD, Nvidia GTX1070 8 GB)

Aby sme doplnili zoznam najlepších prenosných počítačov pre programátorov, pozeráme sa na špičkový herný laptop. Tento prenosný počítač má 4jadrový procesor s procesorom Core i7 so 8 vláknami, ktorý je sprevádzaný neuveriteľnými 32 GB pamäte RAM. Je zrejmé, že sa to blíži k limitu výpočtovej kapacity dostupnej v prenosnom počítači. Na strane úložiska má 512 GB SSD, ktorý je doplnený terabajtom HDD úložiska pre všetky veci, ktoré nemusia byť na SSD.

Má špičkovú grafickú kartu, GTX 1070 od Nvidia, ktorá by mala stačiť na zvládnutie najintenzívnejšej grafickej práce. Toto je laptop na zozname pre programátorov, ktorí musia pracovať na výpočtoch náročných a graficky náročných projektov.
Našťastie, exteriér nie je príliš hotový, na rozdiel od väčšiny herných notebookov. Touchpad je pomerne priestranný, aj keď viacfarebná podsvietená klávesnica mohla dostať viac miesta. Napriek tomu je použitie pohodlné.

Prekvapivo je pre svoju moc skutočne tenký a ľahký. Efektivita procesorov (CPU aj GPU) dosiahla bod, v ktorom vysoký výkon nemusí nevyhnutne sprevádzať zlý čas batérie a veľká veľkosť. Táto skutočnosť bude v blízkej budúcnosti ešte výraznejšia.

https://www.amazon.com/MSI-GS63VR-Stealth-i7-7700HQ-Keyboard/dp/B072K85Z7N/