Najlepšie bezplatné elektronické knihy na naučenie programovania Android pre začiatočníkov

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Používatelia smartfónov s Androidom vyvíjajú silnú fascináciu pri navrhovaní vlastnej aplikácie pre Android po vyskúšaní množstva aplikácií z Obchodu Google Play. Táto túžba sa vzbudí, keď nenájdete aplikáciu podľa svojich požiadaviek alebo ak chcete vyvinúť vírusovú aplikáciu na zvýšenie popularity. Ak patríte do týchto kategórií, ste na správnom mieste. Prezrite si najlepšie bezplatné elektronické knihy a naučte sa programovať Android pre začiatočníkov.

Musíš prečítať: Top 10 najteplejších pracovných miest roku 2014

Táto kniha učí potrebné zručnosti pre vývoj aplikácií pre Android. Na tento účel musíte okrem súpravy Android 4.4 Software Development Kit používať aj integrované vývojové prostredie pre Android Studio.

Kniha vás naučí od samotných základov programovania systému Android a nastavenia IDE k niektorým pokročilým funkciám, ako je implementácia máp pomocou rozhrania Google Maps Android API.

Ryan Hodson poskytuje úplné pochopenie programovania a vývoja aplikácií pre Android. Oceníte škálu tém obsiahnutých v tejto knihe. Zahrnuté sú od vytvorenia rozhrania až po pridávanie miniaplikácií a vkladanie fragmentov. Okrem toho sú k dispozícii ďalšie zdroje výučby programovania Android.

Táto úžasná kniha Neila Smytha vám poskytne všetky potrebné zručnosti na vývoj aplikácií založených na systéme Android pomocou súpravy Eclipse IDE a Android 4.2 SDK. Kniha začína základmi vývoja aplikácií v systéme Android. Čitateľom sa poskytujú podrobné informácie o architektúre aplikácií pre Android. V tejto knihe sú obsiahnuté aj pokročilé témy, ako napríklad správa databázy, poskytovatelia obsahu a zámery. Dozviete sa tiež ovládanie dotykovej obrazovky, prístup k fotoaparátu, navigáciu gestami, prehrávanie a nahrávanie zvuku a videa.

Toto je informačná kniha zo stránky MakeUseOf.com. Cieľom tejto knihy je umožniť ľuďom navrhovať inovatívne aplikácie. Každý bude môcť prispieť do digitálneho sveta sám. Táto kniha umožňuje čitateľom vývoj aplikácií veľmi transparentný. Vývoj aplikácií pre Android sa naučíte jednoduchým a zábavným spôsobom. Je to tiež vynikajúci produktívny nástroj pre pokročilých programátorov. Po pochopení základných konceptov programovania pre Android sa z vás stane dobrý vývojár.

Ak poznáte HTML, CSS a JavaScript, máte k dispozícii správnu sadu nástrojov na výučbu vývoja aplikácií pre Android. Kniha učí, ako môžete navrhovať a vytvárať aplikácie pre akékoľvek zariadenie s Androidom bez potreby Java.

Tu sú niektoré zručnosti, ktoré by vás mohli zbohatnúť v roku 2015

Po prečítaní vyššie uvedených kníh sa môžete ľahko pohybovať od základného k pokročilému programovaniu. Budete môcť navrhovať inovatívne aplikácie a stať sa veľkým prispievateľom do obchodu Google Play