Najlepšie antivírusové programy pre Windows 8 a Windows 8.1

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Najlepšie antivírusové programy pre Windows 8 a Windows 8.1

S prepustením Windows 8 a 8.1 , začala sa pátrať po zabezpečení operačného systému pred škodlivým softvérom a vírusmi. Malvér naďalej rastie, čo sa týka počtu aj zložitosti, čo sťažuje jeho detekciu a odstránenie. Spotrebitelia a podnikatelia musia byť vybavení najlepší antivírus pre Windows 8 alebo 8.1 zabezpečiť maximálnu ochranu údajov.

Je ťažké kategorizovať akýkoľvek antivírus ako najlepší všeobecne. V niektorých funkciách môže byť silný, v niektorých aspektoch slabý. Laboratórne testy sa vykonali na 25 výrobkoch pre spotrebiteľov a 9 obchodných výrobkoch, aby sa posúdila ich výkonnosť pred hrozbami, ich vplyv na výkon systému a frekvencia vytvárania falošných poplachov. Tieto testy sú vykonávané nezávislým testovacím laboratóriom AV-Test.

Laboratórium pre každý antivírus testovalo najnovšiu verziu do konca novembra a decembra, aby sa zvýšila dôvera v štatistiku. Porovnali obchodné riešenia s produktom Microsoft System Center Endpoint Protection a produktmi, ktoré sa týkajú spotrebiteľov, s programom Microsoft Windows Defender. AV-Test pre každý produkt vygeneroval skóre výkonu, ochrany a použiteľnosti. Každé skóre sa pohybuje od 0 do 6. Tieto skóre sa sčítajú, aby sa vytvoril celkový agregát.

Ochrana je zvyčajne definovaná blokovaním známeho a neznámeho škodlivého softvéru v systéme. Výrobky so skóre 6 dokázali blokovať všetky alebo takmer všetky vonkajšie hrozby. Výkon je miera vplyvu produktu na rýchlosť systému. Podrobnosti zhromažďovania čísel v tomto prípade však nie sú uvedené. Použitelnosť súvisí s počtom falošne pozitívnych detekcií v rôznych scenároch. Je to však hodnotné opatrenie antivírusu.

Nasledujú výsledky testovaných obchodných riešení.

free antivirus 1

Je zrejmé, že štandardné podnikové antivírusové riešenia pre Windows 8 / 8.1 sú Bitdefender, Kaspersky a Trend Micro. F-Secure nie je ani pozadu.

Výsledky spotrebiteľských výrobkov sú uvedené nižšie.

free antivirus 2

Štatistiky jasne ukazujú, že Bitdefender a Kaspersky sú najlepším antivírusom pre spotrebiteľov pre systémy Windows 8 alebo 8.1. Avira, F-Secure, Qihoo a G Data ich dôsledne sledujú.

Grafy uvedené nižšie znázorňujú percento škodlivého softvéru blokovaného jednotlivými antivírusovými programami počas testovania v decembri.

free antivirus 3 free antivirus 4

Používatelia môžu tieto štatistiky využiť na nájdenie najlepšieho antivírusu pre systémy Windows 8 alebo 8.1, ktoré spĺňajú ich požiadavky.