BBC World Service uvádza na trh BBC Pidgin v západnej Afrike

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

bbc pidgin

Pidgin je jedným z najčastejšie používaných jazykov v západnej Afrike. Nie je to však oficiálne uznávané, pretože ide o zmes angličtiny a miestnych jazykov, ktorá umožňuje rôznym ľuďom komunikovať bez spoločného jazyka.

Je to predovšetkým ústny jazyk a nemá štandardne dohodnutý formulár na písanie. Preto je niečo, čo treba počítať, keď sa medzinárodný dom médií, ako je BBC World Service, rozhodne začať mobilnú komunikáciu, videoobsah a prítomnosť sociálnych médií pomocou jazyka Pidgin.

Vysielateľ sa stáva prvým medzinárodným hráčom, ktorý ponúka online služby na digitálnej platforme pomocou jazyka Pidgin. Už existuje miestna rozhlasová stanica Wazobia FM, ktorá v súčasnosti vysiela výlučne v jazyku Pidgin. Stanica začala fungovať asi pred 10 rokmi; BBC WS sa stáva prvým medzinárodným vysielateľom v Pidgine.

Pri používaní jazyka však existujú určité problémy; Pidgin, ako sa vyvíja, nemá štandardizovanú písomnú formu a je neformálnym jazykom.

' BBC sa v tejto oblasti stane priekopníkom, “ povedal Bilkisu Laboran, hlavný redaktor novej služby BBC Pidgin. ' Je to neformálna lingua franca. Je to jazyk, ktorý skutočne spája ľudí a prekračuje všetky druhy prekážok - etnických, regionálnych a sociálno-ekonomických. “

Labaran je plynulou rečníčkou jazyka Pidgin a priznáva, že pred nami budú nejaké problémy. Vysielanie v jazyku Pidgin zároveň predstavuje príležitosť pre očakávanú diskusiu o harmonizácii napísaných a hovorených slov Pidgin.

Aké služby ponúkne spoločnosť BBC Pidgin?

Táto služba BBC WS poskytne kombináciu miestnych, regionálnych a medzinárodných správ o aktuálnych udalostiach; BBC chce priniesť svet do regiónu, pretože tento región privádza na svet. Táto služba sa bude osobitne zameriavať na správy, ktoré sa dotýkajú záležitostí dôležitých pre mládež a ženy.

BBC Pidgin bude mať “ rozsiahle pokrytie kultúry, zábavy, podnikania, vedy a techniky, zdravia a športu; vrátane anglickej Premier League. “

Produkcie sa budú konať v Lagose, v obchodnom hlavnom meste Nigérie. Reportéri budú rozmiestnení po celej Nigérii, Ghane a Kamerune, aby zhromaždili prevratné správy. BBC Pidgin bude mať tiež obsah na Yorube a Igbo, aby doplnil súčasné služby BBC WS v Hausa a angličtine.

K týmto službám máte prístup hneď teraz BBC Pidgin a naprieč ich platformami sociálnych médií ( Facebook a Instagram ).