Aplikácie stále zlyhávajú v zariadeniach iPhone a iPad (pevné)

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Best New iPhone and iPad Apps from February 2015

Všetky zariadenia Apple sa všeobecne považujú za stabilné a umožňujú aplikáciám bezproblémový chod. Môžu sa však vyskytnúť prípady, keď aplikácie v zariadeniach iPhone a iPad nečakane zlyhajú. Vo všeobecnosti sa tak stáva, že sa aplikácia automaticky uzavrie a vráti naspäť na domovskú obrazovku. Občas sa vypne ihneď po klepnutí na jeho otvorenie. Inak, keď v aplikácii vykonáte určitú akciu, spôsobí to jeho zatvorenie.

Keďže príznaky zlyhania aplikácií v iPhone alebo iPad sa môžu líšiť, existuje niekoľko spôsobov, ako problém vyriešiť. V tejto príručke je popísaných niekoľko riešení, ktoré vás prevedú všetkými vyššie uvedenými problémami a pomôžu vám vyriešiť túto aplikáciu, ktorá v zariadení iPhone alebo iPad neustále padá.

Takto môžete opraviť aplikácie, ktoré stále zlyhávajú v iPhone alebo iPad

(Hard) Reštartujte zariadenie

Reštartovanie zariadenia je prvým krokom číslo, s ktorým by malo začať všetko riešenie problémov so softvérom. Ak aplikácia počas používania neočakávane havaruje, jednoducho vypnite telefón a reštartujte ho. Funguje to ako kúzlo a vo väčšine problémov so softvérom sa zdá, že problém vyrieši reštartovanie zariadenia.

Lepším riešením je tvrdé reštartovanie zariadenia stlačením a podržaním tlačidla napájania a tlačidla domov spolu, až kým na displeji zariadenia nezačne blikať logo Apple. Teraz nechajte zariadenie reštartovať a dúfajme, že problém bude vyriešený. Ak nie, nasledujú ďalšie riešenia:

Ukončite aplikáciu a znova ju spustite

Predbežným krokom na vyriešenie problému s zlyhaním aplikácie v iPhone je iba ukončiť aplikáciu a reštartovať ju. Umožňuje telefónu vybrať ho z pamäte a potom spustiť znova bezchybne. Takto môžete aplikáciu úplne ukončiť:

  • Dvojitým kliknutím na tlačidlo Domov spustíte obrazovku viacerých úloh
  • Teraz potiahnite aplikáciu nahor, ktorá opakovane zlyháva, čím ju úplne opustíte.
  • Opätovným stlačením tlačidla Domov a opätovným klepnutím na ikonu aplikácií ju znova spustíte.

Tento jednoduchý postup môže v mnohých prípadoch problém vyriešiť. Ak však neprináša požadovaný výsledok alebo ak si chcete byť istý akýmkoľvek budúcim problémom, skúste nasledujúce kroky:

Nainštalujte najnovšie aktualizácie dostupné pre aplikáciu

Niekedy môže byť problém, že určitá verzia aplikácie mohla byť v predvolenom nastavení spôsobená chybou v aplikácii. Vývojári mohli problém vyriešiť v nasledujúcej aktualizácii. Aktualizácia aplikácie je preto jedným z riešení, ako opraviť zlyhanie aplikácií v iPhone / iPad.

  • Prejdite do obchodu App Store.
  • Na karte Aktualizácia vyhľadajte aktualizácie dostupné pre aplikáciu.
  • Znovu otvorte aplikáciu

Dúfajme, že ak išlo o chybu v predchádzajúcej verzii spôsobujúcej problém, bude opravená po inštalácii aktualizácie. Toto riešenie zdôrazňuje dôležitosť aktualizácie aplikácií. Nemusí to byť veľmi vítaná myšlienka (najmä ak používate príliš veľa aplikácií), ale môže vás väčšinu času zachrániť pred mnohými problémami.

Ak však problém pretrváva, ešte sme neskončili ponúkaním riešení. Tu je ešte pár:

Odinštalujte aplikáciu a znova ju nainštalujte

Ak je aplikácia neúnavná pri páde pravidelne; odinštalovanie nie je nepredstaviteľný nápad a niekedy môže byť skutočným opravným prostriedkom. Nemusíte sa obávať, ako by ste okamžite preinštalovali aplikáciu z App Store.

Stlačte a podržte ikonu aplikácie, kým sa na nej neobjaví kríž.

Stlačte krížik a potvrďte, že ho chcete odstrániť.

Teraz znova vyhľadajte v obchode App Store a nainštalujte ho.

Odstránenie a opätovná inštalácia aplikácie umožňuje odstránenie jej vyrovnávacej pamäte z pamäte. Niektoré aplikácie by mohli byť naozaj zlé, keď dôjde k hromadeniu vyrovnávacej pamäte v pamäti, ktorá môže byť nakoniec príliš veľká na to, aby umožnila hladké fungovanie aplikácie a spôsobila jej zlyhanie. Teraz s čerstvou inštaláciou, všetky cache budú odstránené, a to by mohlo byť pre váš problém. Ak však preinštalovanie nebolo tiež úspešné; možno budete musieť aktualizovať iOS svojho zariadenia na najnovšiu verziu. Takto:

Aktualizujte svoj iOS na najnovšiu verziu

Niektoré aplikácie sú vyvinuté pre najnovšiu verziu iOS dostupnú pre zariadenia Apple. Spustenie takýchto aplikácií v starých verziách môže spôsobiť, že tieto aplikácie spôsobia opakované alebo neočakávané zlyhanie. Aktualizácia vášho iOS je preto pre takéto aplikácie dôležitá. Aktualizácia systému iOS tiež opravuje niektoré problémy so systémovým softvérom a robí vaše zariadenie stabilnejším a tolerantnejším k chybám.

Aktualizácia verzie iOS je jednoduchá úloha a nepredstavuje veľa rizík. Ak aktualizujete systém iOS a znova nainštalujete svoju aplikáciu, môžete si byť úplne istí, že problém s zlyhaním bude odstránený úplne.

Postupujte nasledovne:

Zálohujte svoje zariadenie (iPhone / iPad / iPod touch) do iCloud alebo iTunes - (veľmi dôležité)

Otvorte „Nastavenia“

Prejdite na „Všeobecné“

A potom prejdite na „Aktualizácia softvéru“

Vyberte možnosť „Stiahnúť a nainštalovať“ a nechajte proces aktualizácie dokončený

Keď sa telefón znova spustí s najnovšou verziou pre iOS, skontrolujte problém v aplikácii. Je veľmi isté, že tento problém by sa už nevyskytoval. Dá sa s veľkou istotou povedať, že opätovná inštalácia aplikácie a aktualizácia systému iOS takmer vždy vyrieši tento problém s zlyhaním aplikácií v zariadeniach iPhone, iPad alebo iPod touch.

To boli niektoré z najlepších pracovných spôsobov, ako opraviť aplikácie, aby zlyhali v iPhone a iPad. V prípade akýchkoľvek problémov, komentujte tento príspevok a my sa vám ozveme.