Apple uvádza na trh nový MacBook; Najtenší a najľahší MacBook v histórii

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Apple Launches The New MacBook; Thinnest And Lightest MacBook Ever

Apple Launches The New MacBook; Thinnest And Lightest MacBook Ever

9. marcath, 2015, spoločnosť Apple uviedla na trh najtenší a najľahší prenosný počítač MacBook vôbec. Najhrubšia časť knihy MacBook meria 13,1 mm a váži 2 libry. Apple pokrstil nový prenosný počítač rovnako ako MacBook, čím zrušil Air ako v predchádzajúcich 11-palcových MacBook Air.

Nový prenosný počítač MacBook nemožno považovať za aktualizáciu alebo inováciu špecifikácií pre tých, ktorí hľadajú vylepšený výpočtový výkon prenosného počítača. Ak niečo, zdá sa to skôr ako hybrid robustného tabletu s vysokou úložnou kapacitou a laptopu s nadpriemerným priemerom. Nemôžeme príliš zdôrazniť, aký tenký a ľahký je nový MacBook; 13,1 mm v jeho najhrubšom bode a hmotnosti 2 libier. Zdá sa smiešne hovoriť o notebooku namiesto tabletu.

Apple Launches The New MacBook; Thinnest And Lightest MacBook Ever

Apple však možno zbližuje notebooky a tablety. Existuje veľa ľudí, ktorí v skutočnosti nechcú tablet používať, vrátane mňa. Tablety sú otravné, keď musíte písať veľa, pri podoprení sú zložité a ich softvér sa nezdá byť tak prospešný. Existuje iba niečo o používaní tabletu, najmä pre používateľov zvyknutých na prenosný počítač, ktorý je „trochu mimo“.

Možno, že spoločnosť Apple už identifikovala potreby tohto trhu a urobila laptop tak tenkým a ľahkým, že je porovnateľný s tabletom. Ale ten, ktorý môže poskytnúť používateľom všetky vynikajúce počítačové funkcie na prenosnom počítači; kríženec medzi tabletom a notebookom, ak môžem. Poďme sa však ponoriť do špecifikácií zasunutých pod tenké, ľahké a atraktívne telo najnovšej MacBook.

12-palcový Retina displej (2304 × 1400), iba s dvoma portami; konektor pre slúchadlá napravo a jeden Port USB-C naľavo. USB a jediný port sa používajú na nabíjanie a pripojenie ďalších periférnych zariadení. Nie sú to také skvelé správy, však? Len si to predstavte ako tablet.

Apple Launches The New MacBook; Thinnest And Lightest MacBook Ever

Dodáva sa v troch farbách: Space Gray, Gold a Silver. Mnoho ľudí hovorí, že možnosť Space Gray je pre oči celkom ľahká. Apple hovoril celkom dobre o motýľová klávesnica a ako to zlepšuje pocit a zážitok používateľa pri písaní. Hádam, že dôkaz je v pudingu, ale kľúče sú väčšie a majú podsvietenie LED, takže sa na čo môžeme tešiť.

Apple Launches The New MacBook; Thinnest And Lightest MacBook Ever

Tiež prichádza s novým Vynútiť dotyk trackpadu ktorý sníma rôzne úrovne tlaku, ktorý užívateľ vyvíja. Keď si zvyknete na trackpad Force Touch, budete sa môcť rýchlo pohybovať vpred videami alebo rýchlo vyhľadať informácie na Wikipédii. Nový MacBook je tiež prvý MacBook bez fanúšikov. Takže sa môžete rozlúčiť s hlukom, ktorý spôsobujú notebooky pochádzajúce od ich fanúšikov.

Nový MacBook je dodávaný s dvojjadrovým procesorom 1,1 GHz Procesor Intel Core M v spojení s rýchlosťou Turbo Boost až 2,4 GHz, 8 GB pamäte a 256 GB pamäte Flash za 1 299 dolárov. K dispozícii je tiež jeden s 1,2 GHz dvojjadrovým procesorom Intel Core M, ktorý tiež dopĺňa a Turbo zvyšuje rýchlosti až 2,6 GHz, 8 GB pamäte a 512 GB Flash Storage za 1 599 $. Obe verzie majú Intel HD Graphics 5300 , Spravodlivý prenosný počítač pre všetky vaše počítačové potreby, s výnimkou aplikácií, ktoré vyžadujú vyššie grafické vlastnosti, ako je hranie hier alebo úprava videa.

Možno je preto načase, aby ste si prekopali svoj pohodlný tablet, ale okrem iného dráždíte, keď prídete na písanie s obmedzeným úložným priestorom. Pre úhľadný nový Macbook to uvádza Philip Schiller, senior viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing:

Apple Launches The New MacBook; Thinnest And Lightest MacBook Ever

' Toto je vízia budúcnosti notebooku: výnimočná prenosnosť. “