Spoločnosť Apple vydala vylepšený produkt iCloud pre Windows, ktorý je teraz k dispozícii v obchode Microsoft Store

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

icloud for windows

Apple je známy tým, že je otvorený a násilník, ktorý chce svojich zákazníkov priviazať k platformám konkurentov. Spoločnosť Cupertino jednoducho nevie, ako s konkurenciou hrať pekne, a ja by som mohla ísť tak ďaleko, aby som povedala, Apple, synergia nie je niečo, po čom sú.

To je veľmi prekvapujúce, že keď som nedávno navštívil obchod Microsoft Store, našiel som aplikáciu iCloud od spoločnosti Apple. Aj keď to bude spravodlivé, iTunes sú už k dispozícii oveľa dlhšie, dokonca aj pred príchodom obchodu Microsoft Store. Apple má k dispozícii verziu iTunes a iCloud pre používateľov počítačov Windows.

Mohol by sa Apple konečne stať prístupným pre rôzne platformy?

V minulosti spoločnosť Apple obmedzovala svojich zákazníkov, ale vďaka dostupnosti služieb AirPlay v televízoroch, Apple Music v systéme Android a teraz aktualizovaného iCloud v obchode Microsoft Store. Zdá sa, že Apple sa možno zahreje na myšlienku priateľstva na viacerých platformách.

iCloud na Windows

Aj keď sú programy iClout a iTunes k dispozícii už roky, pri používaní v počítači Mac v porovnaní s počítačmi so systémom Windows nedostanete rovnakú úroveň obslužnosti. Najmä iCloud; s iTunes vám bude chýbať omnoho menej funkcií, aké získate v počítačoch Mac, ako nemáte v systéme Windows. icloud for windows

Asi najväčšou zmenou v prepracovanom iCloud pre Windows je inteligentnejší proces synchronizácie, ktorý vám umožní uchovávať vaše súbory v cloude bez toho, aby ste ich lokálne ukladali na PC. Napriek tomu majú k nim stále ľahký prístup. Nový iCloud je tiež pevnejšie integrovaný do systému Windows 10 File Explorer.

V oblasti oznámení teraz dostanete upozornenia na aplikáciu iCloud. Poskytuje rýchle odkazy na sťahovanie fotografií, dokumentov a iných súborov (na základe času, v ktorom boli vytvorené). Fotografie, dokumenty a ďalšie súbory môžete do iCloud nahrávať aj priamo z počítača so systémom Windows.

Na paneli nastavení iCloud získate možnosť usporiadania synchronizácií s počítačom v štyroch oblastiach; iCloud Drive, e-mail (kontakty a kalendáre prostredníctvom programu Outlook), fotografie a záložky.

Ako dobre to funguje?

Úprimne povedané, nie tak dobre. Aplikácia iCloud pre Windows je stále vo svojej základnej fáze a niekedy môže byť bolesťou v dolnej časti tým, že je pomalá. S alternatívami, ako sú OneDrive, Disk Google a Dropbox, máte radšej dovtedy, kým spoločnosť Apple nevyžehne zauzlenie.