Spoločnosť Apple má dosť peňazí na nákup služieb Twitter, Netflix, LinkedIn, Tesla, GM, Uber, Yahoo

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Štvrťročné zárobkové číslo spoločnosti Apple ukázalo, aká veľká je spoločnosť Cupertino v technologickom svete. Najnovší súbor výsledkov dáva spoločnosti Apple prednosť pred väčšinou známych mien na trhu. Budete prekvapení, keď uvidíte porovnanie stavu spoločnosti Apple s inými ťažkými váhami v technike a iných odvetviach.

apple cash 1

Spoločnosť Starbucks v minulom roku nemohla zarobiť toľko výnosov v porovnaní so zvýšením výnosov spoločnosti Apple v poslednom štvrťroku. Celkové príjmy spoločnosti Apple za posledné tri mesiace boli 74,6 miliárd dolárov, čo znamená nárast o 17 miliárd dolárov v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. V minulom roku mohla spoločnosť Starbucks zarobiť iba 16,4 miliárd dolárov.

tweet

Zisk spoločnosti Apple v poslednom štvrťroku vzrástol o úžasnú sumu, ktorá nahradila celkové zisky banky Bank of America v roku 2014. Čistý zisk banky Bank of America bol 4,8 miliardy dolárov, čo sa v porovnaní so zvýšením hodnoty spoločnosti Apple javí ako celkom malé.

Príbeh tu nekončí. Počas posledného štvrťroka 2014 spoločnosť Apple vyťažila z Číny takmer dvojnásobok výnosov ako McDonald z Ameriky za celý rok. Spoločnosť Apple v poslednom štvrťroku 2014 podnikla v Číne 16,1 miliárd dolárov v porovnaní s celkovým výnosom 8,65 miliárd dolárov spoločnosti McDonalds z USA.

Teraz by ste mali predstavu o čistej hodnote Apple. Je ťažké uhádnuť presnú hodnotu, ale pohybuje sa okolo 645 miliárd dolárov, čo by malo stačiť na kúpu služieb Twitter, LinkedIn, Yahoo a HP.

Výrobky spoločnosti Apple čelia podobnému zvýšeniu. iPhone je hlavným prispievateľom do výnosov spoločnosti Apple. Výnosy dosiahli v poslednom štvrťroku mimoriadny vrchol 51 miliárd dolárov, čo je o 57% lepšie ako v predchádzajúcom roku. Spoločnosť General Motors vykázala za posledný rok tržby 39,3 miliárd dolárov.

Po vyhlásení vyššie uvedených výsledkov hodnota spoločnosti Apple zaznamenala výrazný nárast v obchodovaní po hodinách o 7%. Táto suma sa týka neuveriteľných 45 miliárd dolárov, ktoré sa takmer rovnajú celej hodnote Yahoo.

Apple je príšerou v technologickom priemysle. Je na ceste stať sa prvou spoločnosťou na trhu v hodnote biliónov dolárov.