Ako vytvoriť úplnú zálohu pomocou Veeam v systéme Windows 11

Veeam ponúka všetky funkcie na vytvorenie úplnej zálohy v systéme Windows 11 na ochranu vašich súborov a nastavenia. Tu je návod, ako ho použiť.

Ako zakázať zameranú doručenú poštu v programe Outlook

Ak chcete zakázať zameranú doručenú poštu v programe Outlook, otvorte svoje e-mailové konto online, kliknite na položku Nastavenia a vypnite prepínač Zameraná doručená pošta.

Ako zmeniť nastavenia wingetu v systéme Windows 11

Ak chcete upraviť nastavenia wingetu, otvorte príkazový riadok (admin), spustite príkaz „Nastavenia wingetu“, prispôsobte nastavenia a uložte.

Čo je nové v novej aplikácii Fotky pre Windows 11

Nová aplikácia Fotky pre Windows 11 dostupná na kanáli pre vývojárov ako ukážka s novým rozhraním, funkciami, ale bez funkcií editora videa.

Ako použiť Rufus na vytvorenie zavádzacieho systému Windows 11 22H2 USB

Použite Rufus na vytvorenie zavádzacieho USB systému Windows 11 22H2 pre kompatibilný a nepodporovaný hardvér. Tu sú pokyny.

Podpora aplikácií pre Android v systéme Windows 11 prichádza do ďalších 31 krajín

Microsoft rozšíri prístup k obchodu Amazon AppStore s viac ako 20 000 aplikáciami pre Android do ďalších 31 krajín.

Prepracovaná aplikácia Office Outlook pre Windows 11 prichádza k testerom

Nová aplikácia Outlook z balíka Office je teraz k dispozícii pre všetkých zaregistrovaných v programe Insider. Aplikácia obsahuje nové používateľské rozhranie a funkcie.

VirtualBox 7 prináša podporu TPM a Secure Boot pre Windows 11

VirtualBox 7 je teraz pripravený na stiahnutie s podporou TPM 1.2 a 2.0 a Secure Boot na oficiálne spustenie Windows 11 na virtuálnom počítači.

Aplikácia Poznámkový blok, ktorá prinesie podporu kariet v systéme Windows 11

Aplikácia Poznámkový blok pre Windows 11 získa podporu pre karty v budúcich aktualizáciách, podľa uniknutého obrázka zamestnanca Microsoftu. Podrobnosti tu.

Názov Microsoft Office sa zmení na Microsoft 365

Microsoft oznamuje, že mení názov „Microsoft Office“ pre aplikácie na zvýšenie produktivity na „Microsoft 365“. Podrobnosti tu.

Ako zakázať blikajúce aplikácie na paneli úloh v systéme Windows 11

Ak chcete zakázať blikajúce aplikácie na paneli úloh v systéme Windows 11, prejdite do časti Nastavenia > Prispôsobenie > Panel úloh a vypnite možnosť Zobraziť blikanie na aplikáciách na paneli úloh.

Microsoft má teraz iba jednu aplikáciu OneNote pre Windows 11

Microsoft má teraz iba jedinú aplikáciu pre OneNote a aplikáciu OneNote pre Windows 10 z obchodu Microsoft Store mizne.

Ako nájsť súbor na uzamknutie procesu v systéme Windows 11 (jednoduchý spôsob)

Ak chcete nájsť procesy, ktoré zamykajú súbor v systéme Windows 11, povoľte PowerToys File Locksmith, kliknite pravým tlačidlom myši na súbor a vyberte možnosť „Čo používa tento súbor“.

Hry Google Play pre Android prichádzajú v otvorenej beta verzii pre Windows 11, 10

Teraz môžete hrať hry pre Android na počítači so systémom Windows v USA, Kanade, Mexiku a ďalších regiónoch.

Ako vytvoriť profil príkazového nástroja na Windows Terminal

Ak chcete vytvoriť nový profil na Windows Terminal, otvorte Nastavenia, kliknite na Pridať nový profil a Nový prázdny profil a zadajte cestu k nástroju.

Aplikácia Fotky získava integráciu galérie obrázkov iCloud od Apple v systéme Windows 11

Nová aplikácia Fotky vo Windowse 11 získava integráciu iCloud od Apple na zobrazenie a správu všetkých vašich médií z jedného prostredia. Podrobnosti tu.

Ako nainštalovať PowerToys na Windows 11, 10

Ak chcete nainštalovať PowerToys na Windows 11 (alebo 10), môžete použiť Microsoft Store, stiahnuť si inštalačný program z GitHubu alebo príkaz winget.

Ako importovať fotografie z telefónu, fotoaparátu, SD karty v systéme Windows 11

Ak chcete importovať obrázky z telefónu alebo fotoaparátu vo Windowse 11, otvorte Fotky > Importovať, vyberte obrázky, kliknite na Pridať a importovať. Tu je návod.

Správca úloh pripravuje nové funkcie pre Windows 11 22H2

Správca úloh na získanie funkcie vyhľadávania, nezávislej podpory farebných tém, aktualizovaného používateľského rozhrania pre dialógové okná a ďalších funkcií v systéme Windows 11 22H2.

Ako vytvoriť vlastné rozloženia Snap v systéme Windows 11, 10

PowerToys FancyZones vám umožňuje vytvárať vlastné rozloženia prichytenia v systéme Windows 11, pretože rozloženia prichytenia sú obmedzené a neumožňujú vám upravovať nastavenia.