Telefón Android hovorí o chybe „Nedostatočné úložisko je k dispozícii“ (opravené)

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Systém súborov UNIX systému Android má rôzne obmedzenia. Od začiatku uviedlo niekoľko používateľov pri inštalácii alebo aktualizácii aplikácií na svojom zariadení s Androidom chybu „nedostatok dostupného úložiska“. Môže k tomu dôjsť, aj keď máte v telefóne veľmi málo aplikácií. Väčšina používateľov, ktorí dostanú túto chybu, rýchlo prejde na nastavenia, aby v telefóne našla zostávajúce úložisko a nechala sa zistiť, či je v GB. Prečo sa v systéme Android vyskytla chyba „nedostatočné úložisko k dispozícii“? Odpoveď spočíva v rôznych dôvodoch, primárnym dôvodom je nemožnosť systému súborov založeného na systéme UNIX.

Nedostatočné úložisko, ktoré je k dispozícii v systéme Android, je možné dosiahnuť viacerými spôsobmi a budem o nich hovoriť. Najprv si ukážme príčiny tejto spoločnej chyby.

Dôvody pre systém Android nie sú k dispozícii

Pamäť systému Android je hashovaná do rôznych častí neviditeľných pre používateľa. V telefóne sa môže zobraziť 20 GB voľného miesta, ale niektoré oblasti telefónu zaberajú pamäť bez toho, aby sa zobrazovali v oblasti oznámení. Napríklad pamäťový systém Android je hashovaný na „externý“, „SD“ a „interný pamäť“. Operačný systém Android udržuje aplikácie, fotografie, údaje a ďalšie metriky používateľov oddelene od vnútorných funkcií telefónu. Podobne, aby sa zvýšila bezpečnosť, Android oddeľuje aplikácie od všetkých systémových súborov, aby sa predišlo akýmkoľvek škodlivým softvérom. To spôsobilo veľa zmätku. Zaoberáme sa hlavne externou pamäťou a nevieme, čo sa deje vo vnútornej pamäti systému Android. Mnoho rozdielov pri zobrazovaní pamäte tiež môže spôsobiť nedostatočnú pamäťovú chybu v systéme Android.

Chyba pri nedostatku dostupného úložiska

Vymazať vyrovnávaciu pamäť

V tomto prípade je najužitočnejším riešením vymazanie údajov a vyrovnávacia pamäť. Aplikácia pre Android rozdeľuje svoju pracovnú dynamiku na tri časti. Základná aplikácia, údaje aplikácie generované aplikáciou a vyrovnávacia pamäť alebo pracovné súbory aplikácie, sa tiež nazývajú dočasné súbory.

Ísť do nastavenie , otvorené aplikácie a uvidíte zoznam funkčných aplikácií. Zoznam môžete obrátiť, aby ste videli, ktorá aplikácia zaberá najviac pamäte vášho telefónu. Po kliknutí na aplikáciu sa zobrazia tri časti alebo pamäť prevzatá pracovnou aplikáciou.

Tu uvidíte časti Data and Cache. Nesmiete „Vymazať údaje“, pretože sa tým odstránia všetky údaje aplikácie a systém sa presunie na začiatok. Nepomôže to vyriešiť nedostatočné miesto, ktoré je k dispozícii pri chybe v systéme Android. Vymazanie vyrovnávacej pamäte funguje. Stačí kliknúť na ‘ Vymazať vyrovnávaciu pamäť “Sa zobrazí pod časťou s údajmi.

insufficient storage available android 1

insufficient storage available android 2

Môžete tiež nainštalovať niektoré čističe vyrovnávacej pamäte tretích strán, aby ste prerušili prenasledovanie a jednoducho vymazali vyrovnávaciu pamäť jedným klepnutím z domovskej obrazovky.

Presuňte existujúce aplikácie na kartu SD

Druhým trikom je presunúť veľké prasacie aplikácie s pamäťou na SD kartu. Ak má váš telefón kartu SD, môžete presunúť aplikácie na karty SD a uložiť tak pamäť telefónu. Za týmto účelom prejdite na stránku Nastavenia-> Aplikácie Zobrazí sa zoznam aplikácií. Po kliknutí na ľubovoľnú aplikáciu sa zobrazí možnosť „Presunúť na kartu SD“. V niektorých prípadoch nie je táto možnosť aktívna. To znamená, že výrobca aplikácie túto funkciu nepovolil.

Stále môžete presunúť aplikácie, ktoré nemajú povolenú možnosť Presunúť na kartu SD, ale proces je dlhý a technický. V prípade záujmu. Zamierte na tento odkaz a postupujte podľa pokynov. Funguje to dokonale.

Väčšina veľkých a pamäťových aplikácií ako Google Chrome, Google+, Facebook atď. Sa dá ľahko presunúť na SD kartu.

Prístup a odstránenie priečinka aplikácií v koreňovom adresári

Ak nefunguje žiadna z vyššie uvedených možností, existuje vysoká šanca, že sa niektoré priečinky nachádzajúce sa hlboko v telefónnom adresári pokazia. Ak chcete otvoriť a odstrániť tento priečinok, mali by ste mať k svojmu telefónu prístup so zakódovaným systémom Android alebo terminálovou súpravou SDK. Niektoré aplikácie majú priečinok v koreňovom adresári a ukladajú priestor v zariadení. Problémový priečinok nájdete väčšinou v priečinku ‘ data / app-data / com '.

Rozdeľte kartu SD a inštalujte aplikácie mimo zariadenia

Poslednou možnosťou je rozdelenie karty SD a inštalácia aplikácií mimo kontroly zariadenia. Umožnilo by vám to obísť nedostatočnú dostupnú chybu ukladacieho priestoru v systéme Android, ale na jej dosiahnutie musíte prejsť ikonou zdĺhavý a podivínský proces ,