Android Oreo Nové funkcie, upozornenia, motív: Stiahnite si tu verejnú beta verziu

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Spoločnosť Google oznámila novú verziu systému Android s názvom Android Oreo. V tomto článku budeme hovoriť o všetkých najnovších funkciách systému Android O a povieme vám, ako si môžete stiahnuť beta verzie Android O do svojho telefónu.

Možno najlepšou vlastnosťou systému Android O je znížená spotreba zdrojov, ktorá by pomohla predĺžiť výdrž batérie telefónov s Androidom. Google dosiahol tento úžasný výkon pomocou malých vylepšení. Napríklad, kedykoľvek aplikácia požiada o polohu používateľa v systéme Android O, OS namiesto aplikácie zapne GPS a nasmeruje polohu, pričom mu pridelí poslednú polohu používateľa.

Android Oreo tiež prináša úžasné časy spustenia. Zariadenie so systémom Android využívajúce systém Android O by sa spúšťalo takmer dvakrát rýchlejšie ako v predchádzajúcich verziách.

Spoločnosť Google vždy vylepšuje nastavenia a oznámenia v nových verziách systému Android, aby udržiavala veci čo najrýchlejšie a aktualizovala sa, pretože nastavenia a upozornenia sú dve z najviac prístupných a používaných oblastí koncových používateľov. V systéme Android O nájdete úplne novú ponuku nastavení. Google tiež aktualizoval upozornenia. Spoločnosť Google nazýva tieto upozornenia „bodkami“. Tieto bodky automaticky aktualizujú svoje farby podľa ikon aplikácií. Namiesto potiahnutia lišty s upozornením si svoje oznámenia skontrolujete tak, že tieto roztomilé farebné bodky stlačíte dlhým stlačením.

Jednou z najlepších funkcií systému Android O je funkcia obraz v obraze, pomocou ktorej môžete minimalizovať video z YouTube na menšiu nastaviteľnú obrazovku, ak chcete multitaskovať.

Android O dáva úplne nový vzhľad a dojem, vďaka malým nipom a úchytom, ktoré vylepšujú celkový dojem používateľa.

Android O má tiež podporu automatického dopĺňania, aby ste zabránili opakovanému zadávaniu často používaných informácií. Napríklad budete mať možnosť ukladať mená a heslá v aplikáciách, ktoré používate každý deň.

Android Oreo vám umožní dvojitým klepnutím na obrazovku vybrať text, mená, dátumy, čísla v aplikáciách. Google tiež pridal inteligentný výber, ktorý poskytne používateľovi rôzne možnosti na základe vybraného textu. Ak napríklad vyberiete číslo, budete mať možnosť uložiť kontakt. Ak vyberiete názov polohy, získate možnosti na jeho zobrazenie v Mapách Google.

Stiahnite si Android Oreo do svojho telefónu

Ak chcete vyskúšať verejnú beta verziu systému Android O, kliknite na ikonu tento odkaz ,