Staroveký egyptský tehotenský test - močenie na zrná - vydržal skúšku času, pretože to fungovalo

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

An ancient Egyptian Pregnancy Test – urinating on grains – withstood the test of time because it worked 1

Ženské reprodukčné zdravie sa vždy od nepamäti týkalo a dnes sme narazili na to, ako začali ženy v starovekom Egypte vedieť, či sú tehotné alebo nie, aby sa začali pripravovať. Žena by močila v dvoch rôznych vreckách; jedna plná pšenice a druhá jačmeň.

Asi pred 3 500 rokmi - pred moderným lekárstvom - boli ženy v Egypte znepokojené tým, či otehotneli, pretože v súčasnosti sú moderné ženy. Hoci sa lekári modernej medicíny smiali a prepustili niektoré zo starodávnych praktík pri určovaní stavu tehotenstva, tento staroveký Egypt by ich prinútil premýšľať dvakrát.

Podľa nedávno vydaných lekárskych textov zo starého Egypta (zo zbierky Papyrus Carlsberg) na kodanskej univerzite v Dánsku. Staroegyptské ženy používali zrná na tehotenské testy; pšenica a jačmeň, aby som bol presný.

Zdá sa, že tento jeden papyrusový text bol napísaný v roku 1400 pred Kr., Ktorý píše o tom, ako by ženy močili v dvoch rôznych vreckách, z ktorých jeden je plný pšenice a druhý jačmeň. Ak by zrno v obidvoch vreckách pučalo, tehotenský test by bol pozitívny na tehotenstvo.

Tieto dve vrecká by išli ďalej, než len na testovanie, ktoré by ženám povedalo, či sú tehotné alebo nie. Určili by tiež pohlavie plodu. Žena by musela najprv zistiť, ktoré zrno klíčilo. Keby to bol jačmeň, potom by bolo dieťaťom chlapec, pšeničným dieťaťom by bolo dievča.

Vedci z Národného inštitútu zdravia uskutočnili štúdiu staroegyptského spôsobu určovania tehotenstva. Zistili, že to bolo presných 70% času. Pokiaľ však ide o určenie pohlavia dieťaťa, nebolo to presné.