Akon kupuje 50% podiel v Senegale Musik Bi - služba sťahovania hudby

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

akon Musik Bi

Americký rapper Akon (Aliaune Badara), ktorý pochádza zo západoafrickej krajiny Senegal, práve kupuje 50% podiel v Hudba Bi ,

Musik Bi je služba sťahovania hudby so sídlom v Senegale, v ktorej vystupuje vyše 200 medzinárodne uznávaných umelcov. Väčšina umelcov sú rapperi a jazzoví hudobníci s hudbou pre kresťanských, moslimských a svetských poslucháčov.

Musik Bi pôsobí v Senegale od februára 2016 a získal dostatok sily a úspechu, aby vzbudil záujem medzinárodného umelca, ako je Senegal. Táto platforma umožňuje poslucháčom sťahovať hudbu a platiť za ňu pomocou kreditu mobilného telefónu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Musik Bi, Moustapha Diop, uviedol, že najväčšou výzvou, ktorej spoločnosť čelí, a prekážkou jej rastu, sú súčasné spory medzi ňou a telekomunikáciami. Obidve strany sa nedohodli na tom, ako rozdeliť podiel z nákupu hudby na platforme.

S Akonom na palube generálny riaditeľ hovorí, že to umožní prísť s lepším riešením týchto sporov. Okrem rozšírenia ich katalógu hudby a služieb o streaming, hudobné festivaly a televízny kanál.

Musik Bi tiež opakuje svoj záväzok bojovať proti pirátstvu v oblasti hudby a zvyšovať príjmy umelcov z ich tvorivosti.

Akon je ikona sociálneho podnikania v celej Afrike

Hoci je Akon usadený v USA, je jedným z tých vzácnych Afričanov v diaspóre, ktorí sa snažia ľuďom v rodnej krajine zlepšiť a spríjemniť život. V roku 2014 spustil veľmi ambiciózny projekt Akon Lighting Africa v spolupráci s ďalšími zúčastnenými stranami s cieľom priniesť solárnu elektrinu ľuďom žijúcim mimo rozvodnej siete. akon Musik Bi

Väčšina krajín na celom kontinente má trvalý výpadok, niečo také Svetová banka tvrdí, že subsaharská Afrika stojí na HDP 2,1% , Kým približne 600 miliónov na celom kontinente žije bez elektriny. Projekt spoločnosti Akon pre solárnu elektrifikáciu prešiel dlhú cestu a zmierňuje a zmierňuje tieto sociálno-ekonomické problémy, ktoré prichádzajú s nedostatkom prístupu k elektrickej sieti.