Ako vznikol moderný tenis?

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Ako vznikol moderný tenis?

Moderný tenis je šport, ktorý sa vyvíjal v priebehu storočí a má korene v rôznych loptových hrách, ktoré sa hrali v rôznych častiach sveta. Okrem tenisu má 1xBet aj skvelé ktoré možno použiť na stávkovanie na túto skvelú kriketovú súťaž

Hra, ako ju poznáme dnes, vznikla v Anglicku koncom 19. storočia a odvtedy sa stala jedným z najpopulárnejších športov na svete.

Najstaršie formy tenisu možno vysledovať až do starovekých civilizácií ako Grécko a Rím. Hrali hru s názvom „paganica“ s loptou vyrobenou z kože vypchatej vlasmi alebo perím. Hru neskôr hrali mnísi v kláštoroch po celej Európe počas stredoveku. Existujú živé kurzy na IPL, ako aj na iné tenisové a kriketové súťaže a môžu byť veľmi obohacujúce.

Z Francúzska do Anglicka

V 16. storočí si získala popularitu francúzska hra s názvom „jeu de paume“ (hra dlaňou), ktorá sa hrala skôr rukou ako raketou. Hralo sa v interiéri a lopta bola udieraná rukou o stenu. Hra sa postupom času vyvíjala a hráči začali používať rukavice a neskôr aj drevené pádlo. The webové stránky možno použiť aj na stávkovanie na množstvo turnajov hraných v týchto krajinách.

V polovici 19. storočia bola táto hra predstavená v Anglicku, kde sa stala známou ako ‚skutočný tenis.‘ Hra sa hrala vo vnútri na špecializovaných kurtoch s jedinečnými funkciami, ako sú:

  • šikmé strechy;

  • galérie;

  • a steny.

Samozrejme, na 1xBet môžete staviť aj na tenisové zápasy hrané na rôznych kurtoch. Systém bodovania bol tiež odlišný od moderného tenisu a hráči museli trafiť loptičku do konkrétnych oblastí na ihrisku, aby získali body.

Objavuje sa Lawn Tennis

Koncom 19. storočia začala hra „skutočný tenis“ klesať na popularite a objavila sa nová hra s názvom „lawn tennis“. Používatelia 1xBet môžu tiež , ktoré im umožňujú sledovať dianie v najlepších tenisových pohároch.

Prvé majstrovstvá v tenise na trávniku sa konali vo Wimbledone v roku 1877 a hra si rýchlo získala popularitu po celom svete.

Tenis na trávniku sa hral na trávnatých ihriskách a hráči pomocou rakety odbíjali gumenú loptičku cez sieť. Zjednodušil sa aj systém bodovania a zápasy sa hrali na sety. Hra sa rýchlo vyvíjala a boli vyvinuté nové materiály, aby boli rakety a loptičky ľahšie a odolnejšie. Živé výsledky z tenisových zápasov prítomných na 1xBet možno použiť aj na sledovanie zápasov hraných na tráve, antuke a tvrdých kurtoch.

V 20. storočí sa tenis naďalej vyvíjal a boli zavedené nové hracie povrchy ako antuka a tvrdé kurty. Hra sa stala konkurencieschopnejšou so zriadením profesionálnych zájazdov a zavedením nových pravidiel a predpisov.