Ako urobiť úžasné fotografie z dovolenky pomocou vášho iPhone

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Fotografie nasnímané počas dovolenky nám môžu pomôcť zmraziť v zábere niektoré z najlepších momentov nášho života. Preto musia byť ohromujúce a nezabudnuteľné.

Keď ste v týchto dňoch na dovolenke, často sa to nikdy nezaobíde bez fotografií a videí, ktoré zachytia a zmrazia daný okamih. S našimi smartfónmi v ruke je fotenie oveľa pohodlnejšie, ale nestačí len ukázať a kliknúť. Tu je niekoľko trikov, ktoré zlepšia vaše dovolenkové fotografovanie s iPhone.

Sledujte horizont

Či už je to na pláži, v horách alebo na rozľahlých otvorených poliach púští v Dubaji, jednu veľmi dôležitú vec, ktorú musíte zvážiť, je Horizont . Zásadne nikdy nefotografujte, kde horizont pretína hlavu objektu. To spôsobí, že obraz bude vnímaný ako neprehľadný a napätý. Namiesto toho potiahnite fotoaparát nahor, aby ste znížili horizont až po oblasť ramien, alebo spustite fotoaparát tak, aby bola hlava objektu tiež pod horizontom. To dáva obrázku lepší vzhľad. Pre lepšie výsledky použite na svojom iPhone teleobjektív s 0,5 zoomom.

Zakázať blesk

Blesk má svoje využitie, no nie vtedy, keď chcete na dovolenke jasné a chrumkavé fotografie. Automatický blesk na telefónoch je niečo, s čím mnohí profesionálni fotografi súhlasia, že vytvára nekvalitné a vyblednuté fotografie.

Namiesto toho použite na fotografovanie externý zdroj svetla. Svetlá s klipsovým krúžkom ktoré si môžete pripnúť na telefón, by malo byť užitočné.

Zmeňte perspektívu

Keď nezmeníte uhly objektu, vaše fotky z dovolenky budú po chvíli nudné, najmä ak sa na ne pozerá niekto iný, kto tam nešiel. Chcete, aby boli do zážitku ponorení aj ľudia, ktorí tam nešli, prepnúť sa uhly čohokoľvek, čo fotíte, či už je to niekto iný, hora, pláž alebo otvorené more alebo iné orientačné body. Používajte vysoké uhly, nízke uhly a podobne. Použite aj iné objekty v popredí, aby boli obrázky zaujímavejšie.

Využite svoje Apple Watch alebo Earpods

Krása spoločnosti Apple je len v tom, ako ich ekosystém funguje vynikajúco. Na ovládanie fotoaparátu môžete použiť hodinky Apple Watch a slúchadlá Earpods. Môžeš používať Earpods stlačením tlačidla zvýšenia alebo zníženia hlasitosti urobte fotografiu. To môže byť skvelé pri fotení selfie alebo úprimných fotografií. Na hodinkách Apple Watch , to je možné dosiahnuť otvorením aplikácie Camera Remote na hodinkách a pomocou nej robiť s fotoaparátom telefónu všetko, čo chcete, vrátane približovania, úpravy expozície a snímania. Uistite sa však, že telefón je statívom pre čistejšie a stabilnejšie obrázky.

Fotografie z dovolenky nemusia byť nudné, takže použite tieto triky a sledujte, ako sa vaše fotografie z dovolenky premenia na umenie.