Ako prefabrikované dátové centrá pomáhajú globálnym hyperscalerom splniť požiadavky na rýchlosť a náklady

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie ProblémovÚspešné nasadenie lokalizovaných riešení v Afrike si vyžaduje väčšie vzdelanie a odbornú prípravu
Bezprecedentný dopyt zákazníkov po cloudových službách, vysokokvalitnom streamovaní, sociálnych médiách a iných digitálnych službách spustil rekordný stavebný boom pre všetky hlavné hyperscalery.

Štrukturálny výskum odhaduje, že celková globálna kapacita vlastnej výstavby hyperscale dosiahla 13 117 megawattov (MW) v roku 2022 a očakáva sa, že v priebehu nasledujúcich piatich až 10 rokov pribudne ďalších 13 652 MW. Počas tejto doby sa tradičné zloženie priemerného dátového centra mení. Mnohé nové budovy sa zameriavajú na efektivitu, fungujú ako centrum hybridných sietí a čoraz viac sa opierajú o prefabrikované modulárne riešenia a dizajn.

„Prefabrikované modulárne riešenia dátových centier prichádzajú vo forme menších prefabrikovaných komponentov, ako sú integrované stojany, rady, uličky alebo lyžiny postavené v továrni a nasadené so servermi a infraštruktúrou,“ vysvetľuje Wojtek Piorko, generálny riaditeľ pre Afriku v spoločnosti Vertiv, a. globálny poskytovateľ kritickej digitálnej infraštruktúry a riešení kontinuity. „Dajú sa nasadiť aj ako moduly typu všetko v jednom s integrovaným riadením IT, napájania a teploty. Tieto plne integrované prefabrikované moduly pripomínajú kompaktné stavebné bloky a možno ich použiť pri budovaní nových dátových centier alebo pridávať do existujúcich zariadení.

Prefabrikované modulárne riešenia dátových centier stavajú a integrujú za prísne kontrolovaných továrenských podmienok vyškolení špecialisti, čo pomáha skrátiť termíny výstavby, keď je čas a práca na prvom mieste. Tieto riešenia tiež pomáhajú znížiť určité náklady na projekt a zlepšiť celkové náklady na vlastníctvo (TCO) skrátením času potrebného na začatie vytvárania výnosov, hovorí. 'V závislosti od architektúry dátového centra môžu prefabrikované modulárne konštrukcie výrazne znížiť fyzickú stopu systémov v porovnaní s tradičnou zostavou.'Štandardizácia verzus lokalizácia: jemný, ale dôležitý rozdiel

Veľké hyperscalery často používajú štandardizované návrhy prefabrikovaných dátových centier, ktoré organizáciám umožňujú navrhovať a konštruovať frontend a opakovať zostavu kdekoľvek na svete. Táto metóda môže byť viac akceptovaná v oblastiach, ako sú Spojené štáty americké alebo určité časti regiónu EMEA, kde je väčšia súdržnosť naprieč rôznymi priemyselnými postupmi a predpismi, dodáva Piorko. Všade však existujú príležitosti a globálne organizácie musia pred nasadením štandardizovaného riešenia zvážiť požiadavky každého regiónu.

„Alternatívou k tomuto prístupu je to, čo sa nazýva „lokalizácia“, čo je zásadný rozdiel, keď je štandardizovaný dizajn mierne upravený a prispôsobený tak, aby vyhovoval miestnym požiadavkám. Akonáhle je riešenie lokalizované pre konkrétny región, môže pomôcť zmierniť niektoré ťažkosti vyskytujúce sa v tradičných inštaláciách zjednodušením súladu so stavebnými predpismi, normami a predpismi.“

Pokiaľ ide o prijatie prefabrikovaných modulárnych riešení dátových centier, väčšina hlavných hráčov v regióne uprednostňuje jednu z troch možností: plne prispôsobené riešenie; riešenie využívajúce štandardné komponenty, ktoré sú kombinované pre špecifické špecifikácie zákazníka, alebo vopred navrhnuté štandardné riešenie. Každá z týchto možností poskytuje rôzne úrovne prispôsobenia dizajnu, možnosti fázovania rastu/rozšírenia a čas nasadenia, aby sa splnili špecifické obchodné požiadavky.
Skúmanie globálneho dosahu prefabrikovaných modulárnych dátových centier.EMEA

V regióne EMEA sú hlavné hyperškálovače (Amazon Web Services, Google, Meta a Microsoft) najväčšími ťahúňmi trhu, pokiaľ ide o prijatie prefabrikovaných modulárnych riešení dátových centier. Hyperscalery sa budujú v odľahlých oblastiach a tieto široko otvorené priestory uľahčujú nasadenie niektorých väčších štandardizovaných modulov.

Najmä v Európe narastajú obavy verejnosti týkajúce sa spotreby zdrojov dátových centier. Aby pomohli zmierniť niektoré z týchto problémov, hyperscalery v častiach tohto regiónu použili prispôsobené prvky prefabrikovaných modulov na spätné získavanie tepla v dátovom centre a poskytovanie diaľkového vykurovania pre miestne obyvateľstvo.

Zatiaľ čo udržateľnosť bude aj naďalej naliehavou témou v regióne aj mimo neho, povaha prepravy týchto veľkých blokov po mori robí skutočnú udržateľnosť vyvážením. Čím viac môžu poskytovatelia zariadení začleniť udržateľné materiály a výrobné metódy do prefabrikovaných riešení, tým ľahšie bude vyváženie týchto prvkov.
AfrikyAfrika zaznamenala v posledných rokoch masívny rast kapacity dátových centier s očakávaniami, že sa región rozšíri 675 MW do roku 2026, podľa Xalam Analytics . „Hoci sa prefabrikované modulárne dátové centrá stále považujú za rozvíjajúci sa trh, existujú v Afrike od roku 2008,“ hovorí Piorko. „Prijatie v regióne bude naďalej rásť, pretože africké krajiny naďalej prijímajú rôzne zákony o ochrane osobných údajov na ochranu osobných údajov a umožňujú viacerým krajinám spravovať svoje údaje v rámci kontinentu.

Prechod z 2G na 5G a zvýšený dopyt po dátach na afrických univerzitách tiež poháňa rast hyperscalerov a poskytovateľov farieb v regióne, hovorí.„Prefabrikované modulárne riešenia dátových centier boli obrovskou pomocou pri zvyšovaní rýchlosti uvádzania na trh pre hyperscalery a poskytovateľov farieb. Ako vidíme rast trhu, organizácie vstupujúce do regiónu sa budú musieť oboznámiť s nuansami každej krajiny, aby sa uistili, že prinášajú správne riešenia, lokalizujú toto riešenie pre každý región a pridávajú kapacitu bez narušenia existujúcej infraštruktúry.

„Tieto úvahy zahŕňajú klimatické rozdiely, miestne stavebné predpisy, certifikácie, trvalé zmluvy a dovozné clá medzi jednotlivými komponentmi v porovnaní s úplným riešením. Podobne ako v iných rozvíjajúcich sa regiónoch, výzva nájsť kvalifikovanú pracovnú silu sa objavuje na celom africkom kontinente,“ komentuje. „Rýchle nasadenie štandardizovaných prefabrikovaných riešení ich urobilo obľúbenejšími pre hyperscalery a poskytovateľov farieb v Afrike. Na zabezpečenie úspešného nasadenia je však stále potrebné riadne vzdelanie.“

Podľa Piorka organizácie ako Vertiv pracujú na vytvorení ďalších školiacich stredísk v Afrike, aby pomohli vzdelávať miestne podniky o všetkých typoch riešení dátových centier. Vertiv má v Afrike päť školiacich zariadení s certifikačnými programami pre technikov a predajcov. Akonáhle je prefabrikovaný modul zmontovaný a otestovaný v továrni, Vertiv môže tiež poslať inžinierov z výrobného tímu na stavenisko, aby mohli poskytnúť prítomnosť ako v továrni a zároveň pomôcť miestnym inžinierom nainštalovať kompletné riešenia.

Severná Amerika

Prefabrikované modulárne riešenia dátových centier oslovujú hlavných poskytovateľov hyperscalerov a kolokácií v Severnej Amerike, pretože ich rýchlosť a jednoduchosť nasadenia pomáha stabilizovať harmonogramy výstavby v čase, keď sa organizácie snažia uspokojiť bezprecedentný dopyt po kapacite. Podľa Správa o trendoch severoamerického dátového centra CBRE za rok 2022 , organizácie zo siedmich primárnych trhov s dátovými centrami v USA pridali rekordných 686,8 MW čistej absorpcie priestoru dátového centra. V tomto regióne majú hyperscalery a poskytovatelia farieb výhodu blízkosti a hlavní integrátori tretích strán majú miestne zastúpenie s jednoduchým prístupom k poskytovateľom zariadení. Táto výhoda umožňuje týmto integrátorom dodávať tieto riešenia do rôznych častí regiónu v priebehu niekoľkých dní.

LATAM

Latinská Amerika (LATAM) sa etabluje ako rozvíjajúci sa trh pre prefabrikované modulárne riešenia dátových centier. Vo veľkej miere sa na tom podieľajú veľké vývojové trendy ako napr Google kúpi v roku 2021 30 hektárov pôdy pre dátové centrum v Uruguaji a dátové centrá Scala spustenia najväčšie vertikálne dátové centrum v regióne v minulom roku . V tomto regióne sa vďaka nákladom a rizikám spojeným s novým dátovým centrom postaveným na tyči a meniacim sa regionálnym trhom stala škálovateľnosť prefabrikovaných modulárnych riešení príťažlivejšou. Zatiaľ čo organizácie sťahujúce sa do regiónu LATAM chcú čo najviac štandardizovať, musia porozumieť rôznym kódexom a jurisdikciám a správne lokalizovať tieto riešenia pre úspešné nasadenie.

Ázijsko-pacifický región

Kolokácia je najdôležitejším sektorom dátových centier v ázijsko-tichomorskom regióne, a to najmä preto, že hyperscalery často nemajú prístup k domácim zamestnancom, ktorí by tam mohli vybudovať dátové centrá. Namiesto toho využívajú zavedené kolokačné dátové centrá s miestnou prítomnosťou, odbornými znalosťami a káblovým pripojením na uspokojenie dopytu.

Napriek tomu región stále čelí výzve mať dostatok staviteľov dátových centier v každej krajine, aby držali krok s dopytom. Zatiaľ čo tento nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily na mieste by bol pre organizácie silným dôvodom na to, aby sa zamerali na prijatie štandardizovanejších riešení, existuje niekoľko dôvodov, prečo sú prefabrikované modulárne dátové centrá v ázijsko-tichomorskom regióne v porovnaní so zvyškom sveta stále v relatívnom plienkach. . Napríklad veľká časť miestnych odborných znalostí spočíva v budovaní tradičných kamenných dátových centier a mnohí stavitelia dátových centier v regióne uprednostňujú vzhľad a dojem tradičného dátového centra pred kontajnerovým vzhľadom prefabrikovaného modulárneho systému. dátové centrum.

Okrem toho v regióne pretrvávajú problémy s dodávateľským reťazcom. Súčasné dodacie lehoty na odoslanie týchto prefabrikovaných riešení môžu minimalizovať výhody rýchlosti nasadenia, ktoré prefabrikované riešenia zvyčajne poskytujú.

Príprava na prefabrikovanú budúcnosť

Globálny prieskum spoločnosti Omdia medzi 228 spoločnosťami, ktoré prevádzkujú svoje vlastné dátové centrum, zistil, že 52 percent už používa technológiu prefabrikovaných modulárnych dátových centier a neuveriteľných 99 percent uviedlo, že táto technológia bude súčasťou ich budúcej stratégie dátových centier.

„Aj keď sa tieto regióny líšia v tom, ako sú tieto riešenia prijaté, dôkazy sú jasné: pre hyperscalery tradičné dátové centrá ustupujú do pozadia, keďže prefabrikované modulárne budovy a komponenty sa stávajú normou,“ uzatvára Piorko.

Máte záujem o ďalšie informácie o tejto téme? Ak si chcete stiahnuť bielu knihu Vertiv „2023 Hyperscale Data Center Design: Globálny pohľad na štandardizáciu a lokalizáciu“, kliknite tu .