Africké startupy zabezpečili 26,9 milióna dolárov na VC4Africa za rok 2014

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

ZAfrican Startups Secured $26.9 Million Raised On VC4Africa for the year 2014

Popredný africký začínajúci investor a sieťová platforma, VC4Africa predložený a správa čo dokazuje, že africké startupy spoločne získali finančné prostriedky na rok 2014 vo výške 26,9 milióna dolárov. Výrazné zvýšenie z minulých 12 miliónov dolárov; v správe sa ďalej uvádza, že pri každom uvedení do prevádzky sa v priemere zvýšilo financovanie zo 130 000 USD v roku 2013 na 200 000 USD v roku 2014.

' Dúfame, že výskum ukazuje, že rastie počet podnikov, ktoré v priebehu času úspešne rozširujú svoje činnosti a na africký trh pridávajú toľko potrebných pracovných miest. Toto je kľúčová správa, ak sa do tohto priestoru zapojíme viac kapitálu. “ - Ben White, spoluzakladateľ spoločnosti VC4Africa ,

Väčšia časť týchto prostriedkov smerovala do technologického priemyslu. Ďalšími priemyselnými odvetviami, ktoré do nich smerovali značné množstvo investícií, sú sektory poľnohospodárstva, zdravotníctva, financií a energetiky. Správa tiež odhalila, že startupy, ktoré sa pripojili k sektorovej udalosti, inkubátor alebo urýchľovač, zabezpečili v priemere o 23% viac finančných prostriedkov v porovnaní so startupmi, ktoré sa nezúčastnili na takýchto programoch.

Výskum tiež ukazuje, že zo 600 investorov tvoriacich komunitu VC4Africa smerovalo svoje investície 82% do afrických podnikov. Neboli vynechaní ani Afričania žijúci v diaspóre; Hovorí sa, že majú čoraz väčší záujem o investovanie do začínajúcich podnikov, ktoré sa objavujú v ich domovských krajinách.