Výhody a nevýhody zakorenenia vášho telefónu Android

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Advantages And Disadvantages Of Rooting Your Android Phone

Advantages And Disadvantages Of Rooting Your Android PhoneTo root nie je predmetom tohto článku. No, aspoň nie dnes. Nechcem vám ukázať, ako rootovať váš Android telefón, ani vás presvedčiť, aby ste rootovali svoje zariadenie. Namiesto toho sa chystám zaujať nestranný prístup tým, že vám ukážem niektoré všeobecne známe výhody a nevýhody zakorenenia telefónu.

Operačný systém Android bol navrhnutý na komerčné aj súkromné ​​použitie. Po vybalení z prevádzky je operačný systém s niektorými funkciami zakázaný, či už na budúce použitie alebo na zabránenie tomu, aby priemerný používateľ neúmyselne spôsobil trvalé poškodenie operačného systému.

Rootovanie je proces, v ktorom používateľ získa plný prístup k predtým obmedzeným funkciám, nastaveniam a úrovniam výkonu. Inými slovami, používateľ získa prístup do „root“ operačného systému a môže vykonať zásadné zmeny.

Nevýhody zakorenenia - Začnime nevýhodami, pretože väčšina používateľov často nemusí rootovať telefón. Väčšina používateľov je primárne poháňaná vzrušením získania zakázaného ovocia a nie tým, že potrebujú schopnosti, ktoré sú spojené s zakorenením. Čoskoro si uvedomte, že vôbec nemuseli rootovať svoje zariadenie; hoci už je neskoro. Toto sú niektoré z nevýhod zakorenenia vášho telefónu s Androidom:

Zrušuje sa tým záruka vášho telefónu - Po zakorenení telefónu zaniká záruka výrobcu. Ak by sa vyskytol akýkoľvek problém, aj keď nie je spôsobený zakorenením, bude to strata času pri pokuse o uplatnenie záruky na škody.

Zvýšená pravdepodobnosť „murovania“ telefónu - „Tehlový“ telefón znamená mŕtvy telefón a je rovnaký ako nosenie tehly vo vrecku.

Slabý výkon - Niektorí používatelia majú po zakorenení svojich telefónov znížený výkon. Napriek tomu, že zvýšenie výkonu zariadenia je to, čo ich v prvom rade priviedlo k zakoreneniu. Mali by ste pamätať na to, že zakorenením telefónu vykonávate zmeny v operačnom systéme zásob.

Vyššia zraniteľnosť voči vírusom - Teraz by ste mali vedieť, že váš smartphone je cieľom vírusov, škodlivého softvéru, adwaru a všetkých druhov crapwaru, rovnako ako váš počítač. Keď rootujete svoj telefón, môžete tiež zabaliť ROM zariadenia pomocou vlastných programov. Vykonanie takýchto zmien v kóde softvéru zvyšuje pravdepodobnosť zavedenia vírusu.

Výhody zakorenenia - Spravidla zakorente telefón, ak to skutočne potrebujete. Ale nikdy z obyčajnej zvedavosti. Ak predpokladáte, že viete, čo robíte, toto sú niektoré z výhod, ktoré vám prináša zakorenenie telefónu s Androidom.

Spustenie špeciálnych aplikácií - Používatelia často rootujú svoj telefón, aby používali aplikáciu, ktorá by sa nespúšťala v „nekoreňových“ telefónoch. Vezmite si napríklad aplikáciu Superuser; to vám umožní prevziať kontrolu nad tým, ktoré aplikácie majú prístup do koreňového systému. Po zakorenení telefónu budete môcť svoj počítač prepojiť s telefónom s Androidom. Umožní vám pripojenie k internetu v počítači pomocou dátového pripojenia telefónu.

Uvoľnite pamäť - Na telefóne bez koreňa sa po nainštalovaní aplikácie uloží do vnútornej pamäte telefónu. Zakorenením budete môcť presunúť nainštalované aplikácie na kartu SD a uvoľniť tak systémovú pamäť pre ďalšie ukladanie aplikácií alebo súborov.

Vlastné ROM - Možno najlepšia vlastnosť „zakoreneného“ telefónu. Po zakorenení môžete mať k dispozícii jednu zo stoviek vlastných ROM, ktoré im umožnia vykonávať širokú škálu funkcií. Vrátane urýchlenia procesora a dodania telefónu úplne novému a odlišnému pocitu.

Mali by ste sa však skutočne zamyslieť nad zakorenením telefónu dvakrát, ak nie trikrát. Nenechajte sa zlákať možnosťami zakoreneného telefónu. Iste odomknutý telefón môže byť veľmi výkonným zariadením. Ale ak to pôjde na juh, bude to tehla.