Vstúpte do zlúčenia Bank Plc s Diamond Bank a vytvorte najväčšieho veriteľa v Nigérii do apríla

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

access bank plc diamond bank

Tu je niekoľko správ, ktoré by radi počuli malé a veľké podniky v Nigérii, ktoré hľadajú úver. Nigéria sa chystá získať väčší veriteľ (najväčší v krajine), keď Access Bank Plc a Diamond Bank zlúčia svoje bankové služby.

K zlúčeniu sa malo pristúpiť niekedy v júni 2019. Avšak Nigérijská centrálna banka (CBN) vo štvrtok 17. januára dala za fúziu „v poriadku“. Teraz sa obe banky pohybujú v lúpeži, aby zlúčili svoje operácie, a rozhodli sa posunúť dátum zlúčenia o niečo ďalej v apríli 2019.

Počas štvrtkovej konferencie ocenil generálny riaditeľ spoločnosti Access Bank Herbert Wigwe zelenú svetlo od CBN a uviedol, že banka teraz zruší plánované problémy s právami N75 miliónov. Keďže CBN ho už nepožaduje ako minimálny kapitálový limit.

Prostredníctvom tohto zlúčenia dôjde k zvýšeniu aktív prístupovej banky o najmenej 0,6 bilióna N6 (16,9 miliárd dolárov). Účinným spôsobom by sa Access Bank stala najväčším poskytovateľom pôžičiek v Nigérii aktívom a zbavila by sa tohto titulu od Zenith Bank, ktorá má v súčasnosti aktíva v hodnote 5,5 bilióna N.

Prístup k akciám banky na vzostupe

Akcie prístupovej banky boli na konci včerajšieho obchodovania na Nigerskej burze cenných papierov (NSE) na úrovni N6. To bol nárast o 6,2%, zatiaľ čo akcie Diamond Bank vzrástli o 0,5% na konečnú úroveň na N2,10. access bank plc diamond bank

Rozhodnutie o kúpe Diamond Bank Plc pre Access Bank bolo oznámené v decembri 2018. Po rozhodnutí Diamond Bank o zrušení jej medzinárodnej prevádzkovej licencie a následnom zameraní sa na vnútroštátne operácie z dôvodu problémov s kapitalizáciou.

Wigwe povedal, že zlúčenie Access Bank a Diamond Bank umožní banke “ brať a riešiť problémy zákazníkov od veľkoobchodného konca až po človeka v dedine, a to len kvôli použitiu technológie. “

Je potrebné poznamenať, že prístupová banka už získala inú banku, medzikontinentálnu banku, už v roku 2011. Preto sa môže pochváliť odbornosťou v oblasti fúzií a akvizícií v bankovom priestore v Nigérii. Wigwe opätovne potvrdil odborné znalosti banky v oblasti fúzií a akvizícií minulý rok na svetovej tlačovej konferencii Access Bank, keď uviedol:

' Pokiaľ ide o fúzie a akvizície, vybudovali sme pre nás veľmi silnú kapacitu. Jednou z výhod, ktorú máme, je skutočnosť, že keď sme to urobili predtým, poučili sme sa z chýb minulosti a výhod toho, čo bolo.

Integrácia diamantovej banky bude teda lepšia ako všetky tie, ktoré sme urobili v minulosti. Transakcia Medzikontinentálnej banky nám poskytla poučenie, pokiaľ ide o túto transakciu. “

Super generálnym riaditeľom je Herbert Wigwe

Herbert Wigwe prevzal v spoločnosti Access Bank plášť generálneho riaditeľa v roku 2013 a banka je pod jeho vedením, aby sa rozrástla na nové výšky. V súčasnosti sa banka ľahko zaraďuje medzi päť najlepších bánk v Nigérii a medzi 1 000 najlepších na svete.