O 4. júni Apple WWDC 2018 - Povesti a očakávania

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

wwdc 2018 apple

Príďte v pondelok, spoločnosť Apple usporiada svoju výročnú konferenciu svetových vývojárov - WWDC 2018 - v oblasti Bay. V súlade s tradíciou bude udalosť zahájená kľúčovou adresou od vedúcich pracovníkov spoločnosti. Očakávame, že stanovia softvérové ​​zásady spoločnosti Apple na budúci rok a objavujú sa zvěsti, že by sa mohol uviesť aj nový hardvér.

Ako sme povedali, primárnym zameraním WWDC 2018 budú makrá 10.14 a iOS 12; softvér napájajúci počítače Mac, iPhony a iPad. Očakávame, že spoločnosť Apple poskytne podrobnosti o pripravovaných nových funkciách a aktualizáciách oboch operačných systémov. Hoci väčšina expertov tvrdí, že tento rok nebude v obidvoch systémoch radikálny náklad; len pár drobných vyladení sem a tam. Existujú zvesti, ktoré Apple odkladá hlavné funkcie a redizajn pre vydanie WWDC 2019. Tento rok sa zameria predovšetkým na stabilitu a výkonnosť.

Spoločnosť Cupertino je zvyčajne veľmi utajená o pripravovaných funkciách a hardvéri, ale niektorí odborníci robia vzdelané odhady, a tu je zoznam niektorých z nich:

iOS 12

Funkcie a vylepšenia mobilného operačného systému budú pravdepodobne hviezdou WWDC 2018. Ako sme už povedali vyššie, nedôjde k žiadnym väčším opravám používateľských rozhraní a funkcií. Namiesto toho spoločnosť Apple odhalí drobné vylepšenia zamerané na zvýšenie stability mobilného operačného systému a zvýšenie jeho výkonnosti.

Záznam pre iOS 11 bol pre väčšinu fanúšikov spoločnosti Apple trochu znížený. Bolo poznačené niekoľkými chybami a niektoré funkcie boli oneskorené mesiace, pretože Apple sa snažil nevyzerať, akoby vydali napoly upečený OS.

Aj keď sa objavili správy, že spoločnosť Apple zavedie prepracovanie úvodnej obrazovky, nad tým sa nebudem nadýchať, pretože by to mohlo byť posunuté na budúci rok. V prípade systému iOS 12 očakávame najmä zlepšenie stability a výkonu, ale niektoré z nových možných funkcií, ktoré budú zavedené, sú uvedené nižšie.

ARKit 2

O Apple sa hovorí, že pracuje na vydaní novej verzie ARKit - ARKit 2 - rámca vývoja softvéru pre tvorbu aplikácií AR. ARKit 2 bude pravdepodobne podporovať zdieľané AR zážitky pre viacerých hráčov na viacerých zariadeniach v rovnakom fyzickom priestore.

Tim Cook bol citovaný v minulosti s tým, že AR je mimoriadne dôležitá a dôležitá súčasť digitálnej budúcnosti. V skutočnosti sa však zdá, že väčšina spotrebiteľov sa otepľuje na AR a VR podľa očakávania. Spoločnosť Apple navrhla zariadenia iPhone 8 aj iPhone X s ohľadom na AR. WWDC 2018 bude ďalšou platformou, ktorú spoločnosť Apple použije na to, aby sa pokúsila presvedčiť vývojárov, aby diskutovali o aplikácii AR.

Digitálne zdravie

Ukázalo sa, že vy a zvyšok sveta ste na smartfónoch závislí. Vaše oči zostávajú prilepené na aplikácie ako Facebook, Clash of Clans, Tinder a YouTube.

Potom sú mobilné aplikácie navrhnuté s cieľom zvýšiť zapojenie a udržať vás v spojení. Apple nedávno verejne vyhlásil, že v budúcnosti bude pôsobiť proti takejto závislosti. Existujú správy, že inžinieri spoločnosti prišli s novou funkciou iOS s názvom Digital Health ako novou sekciou v aplikácii Nastavenia, ktorá vám umožní sledovať používanie smartfónov. Uvidíte vaše všeobecné a individuálne použitie aplikácií.

Ďalšie funkcie

Hovorí sa, že spoločnosť Apple uvoľní svoje pevné spojenie s funkciami iPhone NFC (iba trochu) pre aplikácie tretích strán. V súčasnosti sa NFC v iPhone prísne používa pre Apple Pay. Aj keď neočakávame, že spoločnosť Apple bude úplne prístupná pre všetky aplikácie tretích strán, ako to vidíme v systéme Android, platforma iOS je napriek tomu nastavená na používanie niektorých aplikácií tretích strán, ktoré vidíme v smartfónoch s Androidom.

Napríklad by ste mohli čoskoro začať používať svoj iPhone na platenie cestovného v turniketoch verejnej dopravy.

Vylepšený MacBook Pro 2018

8th CPU Intel Gen - Je takmer zaručené, že nový MacBook Pro, ktorý bude uvedený na trh v pondelok, príde s novou generáciou čipov od spoločnosti Intel. Najpravdepodobnejšou voľbou bude štvorjadrový model Kaby Lake R Core i5 alebo Core i7; dvojnásobný počet jadier z čipov 2018 so zreteľným zvýšením výkonu.

Ďalšou možnou možnosťou je procesor Intel Kaby Lake G s integrovaným čipom AMD Radeon Vega. Bude to veľké vylepšenie grafiky pre používateľov Pro, ktorí chcú spúšťať aplikácie náročné na grafiku, ako je Photoshop, a niektoré ľahké úpravy videa a hranie hier. Tento čip je totožný s čipom bežiacim na počítačoch Dell XPS 15 2 v 1 a HP Specter 15t.

Už žiadna klávesnica s motýľovými prepínačmi?

Motýľové prepínače spoločnosti Apple v MacBooku boli kritizované za to, že sú príliš krehké. Mnohí používatelia smútia, že pri registrácii klávesových skratiek musia stlačiť viackrát. Dúfajme, že spoločnosť odstráni tieto strašné prepínače.

Predchádzajúca správa ukázala, že spoločnosť Apple patentovala nový dizajn klávesnice, ktorý je odolný proti drobeniu a nebude vás fúkať vzduchom cez klávesnicu, aby ste sa pokúsili znova fungovať.

Menej rámu

Je čas, aby spoločnosť Apple pri návrhu svojho počítača stlačila tlačidlo obnovenia; rok čo rok sa do značnej miery prilepili k jednému dizajnu, ktorý sa teraz stal mimoriadne zastaraným. Hovorí sa, že MacBook 2018 príde, bude menej okienka a existuje zverejnený patent, ktorý ukazuje, že spoločnosť Apple pracuje na produkte „Living Hinge“.

Tieto pánty umožnia umiestnenie displeja vnútri jedného kovového puzdra ako zvyšku prenosného počítača tak, aby celý počítač bol vo vnútri kovového puzdra, ktoré sa ohýba v strede.

macOS 10.14

O nových funkciách systému MacOS sa veľa nehovorí, s výnimkou hlbšej integrácie Siri, prepracovaného obchodu Mac App Store a podpory APFS pre jednotky Fusion Drives. Predchádzajúce správy naznačovali, že spoločnosť Apple by mohla smerovať na navrhovanie aplikácií, ktoré sú interoperabilné pre systémy iOS / macOS, ale Tim Cook vyšiel vyvrátenie týchto tvrdení, že spoločnosť Apple nemá záujem zlúčiť iPhone s MacBookom. Rovnako ako to, čo Microsoft urobil so svojimi zariadeniami so systémom Windows 10 a Google so systémom Chrome OS a Android.

Možno jediné, na čo môžeme staviť svoje peniaze, je to, že spoločnosť Apple končí 32-bitovou podporou. Podrobnosti o tom, kedy bude zajtra, v pondelok.

watchOS 5

Na WWDC 2018 sa očakáva, že spoločnosť Apple uvedie na trh nový watchOS 5, ale sprievodný nový hardvér sa spustí niekde v septembri. Nie je tam veľa informácií o systéme watchOS. Aj keď sa objavujú zvesti, bude existovať podpora strážnych služieb tretích strán a nový typ tréningu.