8 šialene úžasných faktov o filme krstného otca, ktorého ste nevedeli

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Kmotr zostáva jedným z najlepších hollywoodskych filmov v histórii. Tento trojdielny film zarobil na celom svete 550 miliónov dolárov. Získal 9 akademických ocenení. V tomto článku budeme hovoriť o niektorých úžasných faktoch o krstnom otcovi, ktorých pravdepodobne nepoznáte.

Stray Cat Francis Forda

V úvodnej scéne krstného otca bolo možné vidieť Don Vita, ako sa hrá s mačkou, zatiaľ čo hovorí s mužom, ktorý tam žiada o pomoc. Budete prekvapení, že mačka bola túlavá. V skripte nebola zmienka o mačke. Keď bol na ceste do ateliéru Paramount Pictures na snímanie, mačku vyzdvihol režisér filmu Francis Ford Coppola.

Skutočná hlava koňa v posteli

Pamätáte si na výkriky Johna Marleyho, keď sa zobudil a našiel hlavu svojho koňa v posteli? Bola to skutočná hlava koňa. A režisér Marleymu už predtým povedal, že bude umiestnená falošná hlava. Keď sa však kamery otočili, keď videla skutočnú hlavu, vyplašila sa Marley. Áno, tieto výkriky boli tiež skutočné.

Na Pacino's Paltry Fee

V prvej časti kmotra bol Al Pacino zaplatený iba 35 000 dolárov. Tvorcovia filmov jednoducho nevedeli, že ich práca by si získala tak veľkú popularitu. Potom, v druhej časti, hollywoodska hviezda bola vyplatená 600 000 dolárov.

Závod Orsona Wellesa bude pôsobiť ako Vito Don Corleone

Veľa ľudí lobovalo za úlohu Don Vita. Väčšina ľudí nevie, že slávny herec a režisér Orson Welles vlastne stratil veľkú váhu a loboval za to, aby vo filme Kmotr pôsobil ako Vito Corleone, ale nakoniec ho odmietol Francis Ford, ktorý mal oči upnuté na legendárneho Marlona. Brando.

Marlon Brando nechcel Burt Reynolds

Marlon Brando má svoje vlastné podmienky. Podpísal film pod podmienkou, že Burt Reynolds už nebude považovaný za Sonnyho, jedného zo synov Don Vita.

Marlon Brando

Príspevok Marlona Brando k filmu sa už dlho ukázal ako sporná kosť. Francis Ford sa rozhodol obsadiť Branda ako hlavnú úlohu v prvej časti filmu. Silne sa mu bránil výkonný herec Paramount Robert Evans, ktorý údajne o Brandovi povedal: „F * ck ho, je blázon“.

Sonny bije Carlo scény

V prvej časti Sonny porazí kecy z Carla, manžela jej sestry. Táto scéna trvala 4 dni a 700 ľudí navyše, z ktorých väčšina nedostala žiadny čas na zobrazenie. Žlté nákladné auto, veko na odpadky a drevené debny na chodníku boli naplánované, ale došlo k improvizácii úniku vody.

Brando's Fake Jawline

Snáď rozhodujúcim faktorom vo vzhľade Dona Vita je jeho mohutná čelusť, mierne opuchnuté buldogové tváre. Marlon Brando spočiatku praktizoval tento vzhľad s bavlnenými živicami v ústach. Potom mu však zubár urobil špeciálny náustok. Trvalo hodiny a hodiny, kým si Brando precvičil rozhovor s týmto náustkom. Tento náustok je umiestnený vo filmovom múzeu v New Yorku.

Sonnyho vražedná scéna

Brutálna vražda Sonnyho Corleone bola náročnou úlohou filmu. Vyžadovalo si to veľa špeciálnych efektov. Sonny bol vybavený 127 krvných vreciek, ktoré boli zasiahnuté v dôsledku guľky (falošné, samozrejme) zásahy do scény.

Konkurzy Roberta De Nira

Robert De Niro sa zúčastnil mnohých konkurzov, aby sa kvalifikoval do filmu Kmotr. Mnoho slávnych hercov, vrátane Jacka Nicolsona, Dustina Hoffmana a Warrena Beattyho, bolo odmietnutých. V skutočnosti si môžete pozrieť video o Robertovi, ktorý robí konkurz.

https://www.youtube.com/watch?v=CQqBXFAlHcU