7 ľudí, ktorí sa stali milionármi pri hraní videohier

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Podľa odhad , odvetvie eSports bude mať do konca roku 2020 celkovú hodnotu 1,5 miliardy dolárov. Mladí ľudia na celom svete neustále menia svoju vášeň pre videohry na toky príjmov. V tomto článku spomenieme niektorých ľudí, ktorí sa obrátili na milionárov iba hraním videohier.

Slávni hráči, ktorí sa stali milionármi

Lee „Jaedong“ Jae Dong

Jae Dong je svetovo najlepšie platený profesionálny hráč. 27-ročný hráč hrá StarCraft: Brood War player a StarCraft II. V minulom roku oznámil odchod do dôchodku, ale neskôr sa pripojil k SC: BW. Jae Dong vyhral päť turnajov OnGameNet Starleague a MBCGame StarCraft League. Jeho celkové zárobky z 52 turnajov spolu dosiahli 519 086,72 USD.

Carlos 'Oceleote' Rodriguez

Carlos „Oceleote“ Rodriguez je na začiatku dvadsiatych rokov a zarába neuveriteľných 950 000 dolárov ročne. Španiel hrá League of Legends. Zúčastňuje sa mnohých medzinárodných turnajov, živých prenosov na internete a hier pre rôzne tímy eSports. Je známy ako „David Beckham“ sveta eSports.

Sumail Hassan |

Sumail Hassan je 18-ročný profesionálny hráč, ktorý zarobil viac ako 2,48 milióna dolárov hrou Dota 2. V súčasnosti hrá za Evil Geniuses. Ako dieťa hrával Sumail v miestnych herných centrách vo svojom rodnom meste v Karáčí v Pakistane. Bol taký zručný, že sa okamžite dostal do pozornosti medzinárodných hráčov.

Johnathan „Fatal1ty“ Wendel

Johnathan „Fatal1ty“ Wendel je profesionálny hráč, ktorý začal svoju kariéru hraním hry Doom 3 v roku 199. Hrá tiež hry ako Alien VS Predator a Painkiller. Fata11ty zaznamenala rekord za najviac vyhrané peniaze, aké kedy vyhrala za sebou nasledujúcich 13 rokov. Z 35 turnajov zarobil 454 919 dolárov. Jonathan potom založil spoločnosť zameranú na výherné zariadenia s názvom Fatal1ty Gaming Gear, ktorej produkty sú známe nielen začiatočníkom, ale aj profesionálnym hráčom.

Jae Ho „Moon“ Jang

Jae Ho Moon je juhokórejský hráč, ktorý hrá Warcraft 3. Za hranie tejto videohry si vydělal asi 443 600 dolárov. V roku 2009 podpísal zmluvu s juhokórejským herným tímom WeMadeFox v hodnote 500 000 dolárov.

Danil 'Dendi' Ishutin

Koncom roka 2014 je Danil Dendi Ishutin druhým hráčom s najvyššou platbou na svete. Jeho celkové zárobky zo 43 turnajov majú hodnotu 455 615,83 dolárov. Dendi, pôvodne z Ukrajiny, začala hrať profesionálne Dotu pre WG v roku 2006.

Felix 'PewDiePie' Kjellberg

Felix Kjellberg, známy tiež ako PewDiePie, je slávny online hráč a YouTuber. Felix začal svoj kanál YouTube v roku 2010 po odchode z Chalmers University of Technology. Zvyčajne uverejňoval videohry z hrôzy hororových hier vrátane Amnesia: The Dark Descent. Podľa denníka Wall Street Journal získal PewDiePie práve v roku 2013 4 milióny dolárov. Jeho kanál YouTube má viac ako 55 miliónov predplatiteľov.