7 najlepších typografických aplikácií pre Android, iPhone

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Typografia je umenie zobrazovania textu v estetických vizuálnych formátoch. Moderný dizajn, tvorba videa, hry a vývoj aplikácií kladú veľké dôrazy na typografiu. Dobrá typografia môže byť rozhodujúca pre predaj, dopravu a získavanie pozornosti. Preč sú dni, keď sa typografia obmedzovala iba na vysoko výkonné softvérové ​​stroje alebo Photoshop. Dnes máme pre Android a iOS množstvo typografických aplikácií, pomocou ktorých môžete rýchlo vytvoriť typografické umenie. Pozrime sa na najlepšie typografické aplikácie pre Android a iPhone.

Typografia PicLab ( Android , iOS )

Táto vynikajúca aplikácia vám umožňuje aplikovať rafinované majstrovské diela na obrázky, texty, plagáty, logá. Môžete importovať položky, vytvárať typografiu, používať existujúce písma a diela na aplikovanie rôznych efektov osvetlenia a textúr. Môžete tiež vytvoriť alebo vyladiť hranice a nálepky. Môžete použiť veľa písiem a textov. Jedinou zlou vecou je vodoznak aplikácie, ktorý zostáva prilepený k typografickému dielu. Ale môžete sa toho zbaviť zaplatením jedného dolára.

best typography apps 1

Typografia ( iOS )

Táto aplikácia vám umožní vytvoriť veľa krásnych, minimálnych typografií a jednoducho ich odoslať priateľom a rodine. Môžete použiť doslova stovky písiem, vytvoriť si vlastné, vytvoriť text a použiť ho na obrázky pred ich odoslaním e-mailom alebo textom.

best typography apps 2

Fontroid ( Android )

Fontroid je skvelá aplikácia na vytváranie typografie v rôznych písmach a jazykoch. Napríklad pomocou tejto aplikácie môžete jednoducho písať jednoduchý text v angličtine a prevádzať ho do japonského písma. Ľudia môžu navzájom zdieľať text a nové písma pomocou aplikácie Fontroid.

Písmo Candy ( iOS )

Môžete si vybrať ľubovoľné písmo z tisícov zvodných písiem a umiestniť ich na iné umelecké diela a snímky v tejto aplikácii.

best typography apps 3

Štúdio písiem ( iOS , Android )

Táto aplikácia obsahuje viac ako 100 prvotriednych písiem, pomocou ktorých môžete vytvárať úžasné typografické a umelecké diela. V tejto aplikácii môžete tiež bezplatne prevziať veľa ďalších písiem. Môžete vylepšiť písma a obrázky pomocou osvetlenia, priehľadnosti, jasu, orámovania a čiar. K obrázkom môžete pridať aj nálepky. Táto aplikácia má tiež tlačidlo zdieľania, pomocou ktorého môžete zdieľať prácu na známych platformách sociálnych médií.

best typography apps 4

Over ( Android , iOS )

Živá typografia dosiahne svoj vrchol v tejto aplikácii. Cez aplikáciu pre iPhone a Android je jedna z najlepších aplikácií pre typografiu, pomocou ktorej môžete vytvárať podmanivé umelecké diela. Pomocou aplikácie Over môžete vytvárať karty, logá, správy a oveľa viac. Môžete použiť a importovať doslova tisíce obrázkov v aplikácii Over s integrovanou podporou pre obrázky Pixabay a Unsplash. Na vytvorenie najlepšieho typografického diela na vašom mobilnom telefóne môžete použiť tieň, farbu, vlastné písma, prvky fotografií a objekty.

best typography apps 5

Poznámka ( iOS , Android )

Notegraphy je ďalšia najlepšia typografická aplikácia pre Android a iPhone. Ústrednou témou tejto aplikácie je umožniť vám posielať krásne typografické správy svojim priateľom v súkromí alebo ich zdieľať na sociálnych sieťach. Aplikácia nemôže byť jednoduchšia: napíšte čokoľvek, čo chcete, a vyberte šablónu zo stoviek krásnych majstrovských diel. Napísaný text sa skonvertuje na vybratú šablónu. Môžete ho upravovať a zdieľať na viacerých platformách.

best typography apps 6

Phonto ( Android , iOS )

Existuje viac ako 150 krásnych typov písma, pomocou ktorých môžete pomocou tejto aplikácie vytvoriť príšernú a kolosálnu typografiu. Môžete pridať text, otočiť ho a tvarovať. Môžete si tiež zahrať s osvetlením a okrajmi tieňov, aby ste svojim umeleckým dielam dodali atraktívny vzhľad. Môžete tiež použiť funkciu nahrávania a použiť všetky tieto funkcie na svoje vlastné obrázky alebo text vyrobené na mieru.

best typography apps 7

Jedná sa o najlepšie typografické aplikácie pre Android a iPhone. Pomocou týchto aplikácií môžete rýchlo vytvoriť užitočnú a očarujúcu typografiu.

Ktorej aplikácii sa vám najviac páčilo? Povedzte nám to v komentároch.