5 hlavných funkcií, ktoré je potrebné zvážiť pre bezdrôtové cvičebné slúchadlá

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Cvičebné slúchadlá vám môžu pomôcť udržať sa v „zóne“ počas cvičebných postupov.

Tento článok bude hovoriť o funkciách, ktoré musíte vziať do úvahy pri kúpe systému Windows najlepšie bezdrôtové cvičebné slúchadlá.

Bude obsahovať informácie o:

Výhody a nevýhody rôznych tvarových faktorov pre slúchadlá

Prečo je odolnosť proti vode dôležitá

Hodnotenie ochrany proti vniknutiu a jeho relevantnosť

Rôzna výdrž batérie slúchadiel

Ako môže byť užitočná izolácia zvuku

A viac!

Ak teda chcete nájsť perfektné bezdrôtové cvičebné slúchadlá, mali by ste pokračovať v čítaní.

Začnime.


Či už ste niekto, kto pravidelne navštevuje telocvičňu, chodí po behoch po okolí alebo cvičí doma, budete môcť byť efektívnejší a robiť absolútne najlepšie, keď ste hyper-zamerané počúvanie vašej obľúbenej hudby ,

Nechceli by ste sa rozptyľovať zvukmi sprievodných závaží sprevádzaných chrochtaním a stonaním ostatných návštevníkov telocvične, keď sa čo najviac snažíte dostať sa do „ zóna '. Potrebujete toľko zamerania a odhodlania, ako je to len možné, aby ste schudli a zostali vo forme, najmä ak robíte niečo tréningy s vysokou intenzitou ,

Z tohto dôvodu potrebujete správny pár bezdrôtových slúchadiel na cvičenie, aby sa to stalo. Pred výberom slúchadiel, ktoré by ste si mali kúpiť, by ste mali vziať do úvahy faktory, ktoré vám umožnia získať čo najlepší zážitok.

1) Form Factor

Bezdrôtové slúchadlá sa dodávajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, ktoré môžete počas tréningu efektívne používať. Je veľmi dôležité sa o nich dozvedieť a porozumieť tomu, čo je pre vás najpohodlnejšie nosiť, pretože ich budete nosiť počas tréningu a ďalších aktivít.

Aj keď je pojem pohodlie subjektívny a môže sa líšiť od človeka k človeku, je potrebné zvážiť niekoľko faktorov týkajúcich sa každého typu slúchadiel. Nakoniec sa táto voľba týka predovšetkým osobných preferencií.

Tri hlavné typy slúchadiel, ktoré môžete nosiť, sú:

Over-ear

Väčšina ľudí považuje tieto slúchadlá za najpohodlnejší typ slúchadiel, pretože na ucho ani do ucha nie je vyvíjaný žiadny tlak. Okrem toho tieto slúchadlá zostanú pri práci pevnejšie a dobre padnú na vašu hlavu, pokiaľ čelný pás podporujúci slúchadlá má primeranú mieru zvieracej sily.

Keďže ich však budete nosiť pri cvičení, slúchadlá na uši môžu byť počas dlhých období fyzickej aktivity príliš horúce a nepríjemné, keď sa budete potiť veľa.

V uchu

Športovci a kondiční fanúšikovia milujú tieto druhy slúchadiel kvôli ich malej veľkosti a všeobecnej prenosnosti. Nielen to, ale nebudete sa musieť starať o to, aby vám tieto slúchadlá počas tréningu padli alebo sa uvoľnili, pokiaľ ich budete nosiť pohodlne.

Hoci niektorí ľudia považujú ich za najpohodlnejší typ, je ideálny na to, aby ste si vzali kamkoľvek so sebou, pretože to zaberá málo miesta.

On-ear

Nie sú tak pohodlné ako slúchadlá na uši, no počas tréningu a fyzických aktivít sú spravidla v poriadku. Tieto slúchadlá sú skvelé, ak chcete väčšiu prenosnosť ako slúchadlá s ušami, ale napriek tomu si počas cvičenia užívajte slúchadlá s čelenkou.

Napriek tomu sa môžu slúchadlá do uší po dlhšom tréningu stať menej pohodlnými z dôvodu tlaku vyvíjaného na ucho, najmä ak majú všeobecne tvrdú zvieraciu silu.

2) Odolnosť proti vode

Počas intenzívneho tréningu alebo cvičenia máte tendenciu sa veľa potiť. Tento pot môže postupom času poškodiť štruktúru vašich slúchadiel. Z tohto dôvodu musíte používať slúchadlá, ktoré sú odolné proti vode / potu a poskytujú primeranú úroveň ochrany.

Stupeň ochrany proti vniknutiu

Ak chcete zistiť, či je váš prístroj odolný voči vode alebo potu, stačí sa naň pozrieť Krytie (IP alebo IPX). Hodnotenie pozostáva z dvoch čísel, ktoré zodpovedajú číslu úroveň ochrany, ktorú má zariadenie proti vniknutiu pevných látok alebo v tomto prípade proti vode.

Vaše slúchadlá by mali mať hodnotenie IPX4 prinajmenšom preto, aby boli odolné voči potu. Viac informácií o hodnotení ochrany proti vniknutiu, jeho ďalších hodnotách a rôznych úrovniach ochrany nájdete na stránkach Acrodyne Referenčná schéma hodnotenia IP prevzaté z normy Medzinárodnej elektrotechnickej komisie (IEC) 60529.

3) Životnosť batérie

Výdrž batérie vašich slúchadiel je dôležitá, pretože určuje, ako dlho ich môžete používať po celú dobu cvičenia. Bezdrôtové slúchadlá majú rôzne trvanie batérie, a to závisí od typu / veľkosti samotných slúchadiel.

V zásade majú slúchadlá typu ucho / ucho dlhšiu výdrž batérie ako bezdrôtové slúchadlá do uší, pretože v ušiach je možné umiestniť väčšie a silnejšie batérie.

Aj keď bezdrôtové slúchadlá majú rôznu výdrž batérie, väčšina z nich pravdepodobne vydrží dosť dlho na jedno nabitie počas vášho bežného trvania cvičenia približne o niekoľko hodín.

4) Izolácia zvuku

Väčšina slúchadiel do uší a dokonca aj do uší má schopnosť izolovať hluk, pretože sú umiestnené vo vnútri alebo na uchu. Posilňovne sú vo všeobecnosti hlučné, takže bezdrôtové slúchadlá majú vlastné alebo elektronicky aktívne potlačenie hluku technológia je skvelý spôsob, ako minimalizovať rozptýlenie.

5) Mic

Mať bezdrôtové slúchadlá počas tréningu vám umožňuje pohodlnú kontrolu nad hovormi a prehrávaním hudby. Mikrofón sa obvykle nachádza vo vnútri budovy vodiča alebo do uší slúchadiel. Ak sa snažíte hľadať bezdrôtové slúchadlá s mikrofónom, ktorý vám umožní uskutočňovať ostré a kvalitné hovory, môžete byť sklamaní, pretože väčšina z týchto zariadení má nižšiu kvalitu zvuku, ktorú možno pripísať iba spôsobu, akým boli navrhnuté.

záver

Snažiť sa hľadať najlepšie bezdrôtové tréningové slúchadlá nie je ľahké, ale dúfajme, že tento článok pomohol zúžiť výber a upozornil vás na vaše potreby. Dôrazne odporúčame, aby ste dostali slúchadlá, ktoré majú pre vás ten správny tvar, sú odolné proti vode / potu a majú slušnú výdrž na batériu, ktorá vydrží najmenej po dobu vášho cvičenia, ak nie dlhšie.