40 Alternatívy k vysokej škole: Ako uspieť bez toho, aby ste išli na vysokú školu

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

V týchto dňoch narazíte na množstvo motivačných prednášateľov, svojpomocných ľudí každý deň. Hovoria, že ak ste bez práce alebo podnikania, staňte sa motivačným rečníkom, vytvorte webovú stránku, napíšte zbytočnú svojpomocnú knihu, dajte jej fantastický titul a vy ste dobrí. Ale James Altucher je niekto iný. Berie veci na ďalšiu úroveň. Jeho písanie a rozprávanie rezonujú s vašimi vnútornými myšlienkami. Prečo? Pretože koná! Zarobil a stratil milióny dolárov. Je priamy, čestný a je proti prílivu. Patrí medzi top 4 vplyvných motivačných osobností. Založil, spustil, prepadol a úspešne spravoval najmenej 20 spoločností. Jeho nápady týkajúce sa akcií, médií, zdravotníctva dávajú zmysel.

Altucher je známy pre ďalší šialený nápad, ktorý dáva dokonalý zmysel: musíte priekopu vysokú školu. Nemá zmysel chodiť na vysokú školu. Podľa Altuchera je vysoká škola úplnou stratou času. Nerobí tieto tvrdenia vo vzduchu. Napísal knihu „ 40 Alternatívy k vysokej škole “A človeče, človeče! Presvedčí vás to! Táto kniha nerobí nič fantastické, iba vám predstavuje skutočné náklady na školu v súčasnosti a porovnáva ju s možnosťami, ktoré existujú, ak na školu nechodíte.

no-college

Zmena paradigmy

Priemerný školný poplatok vysokej školy je 16 000 dolárov ročne. Pridajte približne 10 000 dolárov na bývanie, jedlo, knihy a podobne. To z neho robí neuveriteľných 26 000 dolárov ročne. Vynásobte toto číslo na 5 alebo 4, v závislosti od počtu rokov potrebných na dokončenie vysokej školy. Všetky tieto peniaze utratené v nádeji (áno, iba v nádej), že si nájdu prácu. Altucher robí svoj prípad mojím prijatím a prijatím postavy, ktorú poskytla CollegeBoard, podľa ktorej sa od absolventa vysokej školy očakáva, že za svojho života zarobí o 800 000 dolárov viac v porovnaní s osobou, ktorá nikdy nechodila na vysokú školu. Tu je prvá alternatíva, ktorú dá iba na zahriatie: investujte 130 000 dolárov na sporiaci účet namiesto vysokej školy a za 50 rokov získate 600 000 dolárov (pri 5% úrokovej sadzbe). To všetko bez stupňa.

Študentské pôžičky sú národnou krízou. Dlhy narastajú. Mládež trávi svoj vrchol života pľuvaním a šialenstvom nad dlhom, len čo vyjdú z vysokej školy.

Altucher potom začne trhať takzvané výhody chodenia na vysokú školu, ako ich prezentuje spoločnosť. Racionálne sa venuje aj obavám a neistote rodičov. Táto rada pochádza od človeka, ktorý vie, o čom hovorí. Táto časť je plná úžasných, vtipných a odhaľujúcich príbehov. Altucher vám povie, čo sa v skutočnosti deje na vysokej škole a ako sa strácajú peniaze. Zdieľa svoje osobné príbehy, ponúka ďalšie možnosti a odhaľuje podvodom naplnený svet nášho vzdelávacieho systému.

Po roztrhnutí všetkých argumentov, ktoré viedli k návratu na vysokú školu, sa divný Altucher presunie na zoznam alternatív k vysokej škole. Zahŕňajú veci ako cestovanie po svete, vstup do nehnuteľností, vyskúšanie športu a módy, vstup do zamestnania a samozrejme začatie vlastného podnikania. Oplatí sa prečítať.

Kniha tiež obsahuje množstvo užitočných online zdrojov, kde sa môžete naučiť všetky zručnosti, programovanie, kurzy a teórie oveľa lepšie, ako sa učia, ak vôbec, na vysokej škole.

Myšlienka, že nie je potrebné chodiť na vysokú školu, nie je nová. Ľudia ako Peter Theil sa už roky obhajujú priekopu na vysokej škole. Altucher má webovú stránku uvedenú v knihe, pomocou ktorej si môžete naplánovať svoju každodennú rutinu na 4 roky a zistiť, čo sa stane na konci času, keď ľudia, ktorí začali študovať na vysokej škole, môžu „absolvovať štúdium“ a vystrašiť, že si nájdu prácu.

Kniha je nesmierne slávna a stojí za to. Ukáže vám druhú stranu mince. Povedzte nám, čo si vo všeobecnosti myslíte o knihe a nápadoch spoločnosti Altucher.