4 dôvody, prečo kúpiť predtým používaný server

Zdroj obrázka: Nekonečné riešenia

Nákup IT vybavenia môže byť skľučujúci, ak nie ste veľmi oboznámení s témou, najmä pokiaľ ide o nájdenie správneho servera pre vašu firmu. To je dôvod, prečo je hosting serverov tretích strán na vzostupe, s približne 2 751 nových dátových centier otvorený v USA v roku 2022.

Server s dobrou kvalitou, vysokou rýchlosťou a prijateľnou cenou znie ako perfektný obchod, ale nie je vždy ľahké začleniť všetky tri prvky. Dobrou správou je, že pokiaľ ide o nákup serverového hardvéru, existuje pomerne lacné riešenie.

Najprv si urobte plán toho, čo hľadáte, na akom type projektov budete pracovať, a potom si urobte prieskum trhu. Ak ste novým vo svete IT, nakupujte zrekonštruované servery môže byť pre vás ideálnou voľbou, pretože nový server a jeho časti vás môžu stáť veľa peňazí. Nasledujúce štyri dôvody vám uľahčia rozhodovanie a pomôžu vám pochopiť, prečo je pre vás nákup použitého servera tou najlepšou voľbou.

Nízke náklady

Použité servery stoja oveľa menej ako nové, takže ak váš rozpočet nestačí, zvážte nákup renovovaného serverového hardvéru, aby ste znížili svoje jednorazové výdavky. Napriek tomu, že boli predtým používané, sú tieto servery stále funkčné a vo väčšine prípadov fungujú rovnako dobre ako úplne nový server.Skvelé na týchto serveroch je, že ich komponenty môžete kedykoľvek zmeniť, ak už nefungujú alebo ak ich potrebujete upgradovať, aby ste dosiahli lepší výkon. Väčšinu času je jednoduchšie nájsť serverové diely pre staršie modely ako pre nové a určite budú lacnejšie. Je to obojstranne výhodná situácia, pretože zvyšok svojho rozpočtu môžete použiť na iné IT vybavenie.

Znížený elektronický odpad

Elektronický odpad predstavuje v dnešnom svete obrovský problém. Mnohé krajiny vypracovali návrh nové predpisy požadovať, aby sa všetky elektronické zariadenia recyklovali namiesto toho, aby ich vyhodili na skládku. Spoločnosti sú každoročne kontrolované, aby sa zabezpečilo, že recyklujú všetky zariadenia správne.

Mnoho IT spoločností naskočilo do recyklačného vlaku (čo im tiež pomáha ušetriť peniaze na platenú opravu) a po uplynutí záručnej doby ich nového servera zakúpeného v obchode darujú alebo predajú časti starého servera spoločnostiam, ktoré neskôr byť zodpovedný za všetku recykláciu. Tieto spoločnosti diely renovujú, v prípade potreby ich upgradujú a potom ich predajú iným IT spoločnostiam za polovicu pôvodnej ceny. Kúpou použitých častí servera prispievate k udržaniu čistoty prostredia a zároveň dávate nový život starému serveru. Ochránite planétu a udržíte svoj rozpočet nedotknutý.Nízka údržba

Nákupom použitých serverov a serverových častí si zjednodušíte život, pretože je oveľa jednoduchšie nájsť ich náhradu. Predtým používané servery majú medzi používateľmi IT už etablovanú popularitu. To je dôvod, prečo maloobchodné predajne dbajú na to, aby mali dobre vybavenú úložnú jednotku pozostávajúcu zo všetkých druhov náhradných dielov.

Okrem toho, ak nie ste spokojní s niektorými dielmi, môžete ich jednoducho vrátiť predajcovi a kúpiť si niečo iné, ako sa snažiť vrátiť nový náhradný diel priamo výrobcovi. Vďaka nízkej cene náhradných dielov si môžete kúpiť rôzne diely súčasne a použiť ich podľa svojich potrieb.

Zdroj obrázka: OracleDobre overený výkon

Repasované servery sú konfigurované s časťami, ako sú vylepšené procesory, jednotky a pamäťové karty, vďaka čomu sú ideálne pre akýkoľvek výkon. Pri kúpe renovovaného servera sa vždy uistite, že server predtým používala spoločnosť podobná tej vašej. Týmto spôsobom budete vedieť, že server má optimálne výkonové atribúty a je ideálny pre vašu oblasť podnikania.

Pri kúpe renovovaného servera sa snažte vybrať predajcu, ktorý je odborníkom v oblasti renovácie serverov a serverových častí. Renovované servery musia byť nakonfigurované so správnym zdrojom napájania, úložnými zariadeniami, základnými doskami a chladiacimi ventilátormi. Pred aktualizáciou sa uistite, že predajcovia tieto diely vždy dvakrát skontrolujú. Kľúčovou vecou, ​​ktorú si treba po konfigurácii zapamätať, je optimalizácia všetkých častí servera. Týmto spôsobom zvýšite efektivitu spracovania dát a dosiahnete stabilizáciu hardvéru, čo v konečnom dôsledku povedie k lepšiemu výkonu serverových častí.Záverečné myšlienky

Kúpa použitého servera je skvelý nápad, berúc do úvahy všetky výhody, ktoré získate. Cenovo dostupné serverové diely s vynikajúcimi výkonnostnými vlastnosťami sú to pravé orechové. Navyše budete môcť prispieť k bezpečnosti planéty a už len tento dôvod sa zdá byť dostatočný na to, aby ste zabudli na svoje váhanie a kúpili si použitý server ešte dnes.