3 spôsoby, ako môžete urobiť svoju malú firmu udržateľnou

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie ProblémovRozvíjanie ekologického podnikania je skvelým stimulom na oslovenie úplne nového sektora ekologicky uvedomelých spotrebiteľov, čo vám umožní osloviť rôznorodejšie publikum. Pretože udržateľnosť je horúcou témou, začlenenie udržateľných metód do vašich produktov alebo obchodných praktík vám určite prinesie body za sušienky na trhu.

Na prvý pohľad sa vývoj vašej spoločnosti môže zdať ako veľká zmena. nemusí byť. Udržateľnosť nie je až taká zložitá. Sme tu, aby sme vám ukázali, ako na to.

1. Obnoviteľné zdroje energie

Obnoviteľná energia je spôsob, ako môžete svojmu podniku ušetriť peniaze a potešiť svoj trh. Táto metóda je vhodnejšia pre tých, ktorí v určitej kapacite pracujú na cestách. Možno vezmete svoj produkt alebo firmu a inzerujete na kongresoch alebo výstavách.

Zistíte, že je ľahké vyrábať, zbierať a skladovať obnoviteľnú energiu pomocou špičkové solárne generátory . Myslite na energiu v pohybe a v spojení so solárnym panelom na získavanie elektriny bude vaša energia bezplatná. Váš stánok bude úplne ekologický. Pred začiatkom dňa sa uistite, že ste plní šťavy a plne nabití!2. Udržateľné získavanie zdrojov

Môže byť lacnejšie získavať pracovnú silu alebo materiál na výrobu zo zahraničia. Ale podľa špičkovej britskej poradenskej spoločnosti Deloitte , spotrebitelia si všimnú, ako získavate svoje produkty. Približne jeden z troch členov verejnosti údajne prestal nakupovať od určitých značiek, ktoré sa považujú za neudržateľné.

Skvelý spôsob, ako sa dozvedieť viac o udržateľnom získavaní zdrojov a implementovať tieto postupy do svojho podnikania, je pozrieť sa na spoločnosti, ktoré už prešli. Udržateľnosť zvyčajne zahŕňa miestne zdroje produktov. Pozrite sa, ako z našej planéty nachádzajú rovnováhu medzi dávaním a prijímaním.

3. Spravujte svoj odpad

Vedeli ste, že skládky videli 2,2 milióna ton odpadov z obalov v roku 2018? Obaly predstavujú významnú časť odpadu, ktorý sa v prvom rade nerecykluje alebo nie je recyklovateľný.Mnohé podniky začali v reakcii na krízu odpadu ponúkať možnosti dopĺňania bez plastov. Je pravda, že významným účelom plastových obalov je ich použitie na reklamu. Niektoré podniky sa kvôli tomu nemusia rozhodnúť pre alternatívy materiálu na opakované použitie.

Alternatívou je však propagovať svoju udržateľnosť a ponúkať úplne novú marketingovú cestu. Už vieme, že mnohí spotrebitelia dnes aktívne vyhľadávajú ekologické spoločnosti.

Ak musíte predávať svoje výrobky v obaloch, urobte ich udržateľnými! Orezanie odpadu vám tiež ušetrí peniaze. Náklady znižujete v podstate znížením nákladov na balenie priamo od dodávateľa, najmä ak ponúkate schému doplňovania.Ešte lepšie by bolo zavedenie nového toku príjmov. Časť vášho odpadu môže byť pokladom niekoho iného! Ak má niečo hodnotu pre iný projekt opätovného použitia, pošlite to ďalej. Sme si istí, že to miestni ocenia.

Uskutočnenie zmeny

Urobiť zásadné zmeny vo vašom jedinečnom obchodnom systéme je veľký krok. Aj keď sme si istí, že trvalo udržateľné zdroje budú stáť za to, pre vašu planétu aj pre vaše vrecko.