18 najlepších tipov na turizmus od skúsených cestovateľov a Vagabondov spoločnosti Reddit

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Backpacking a cestovanie je jediný najužitočnejší spôsob učenia, ktorý zvyšuje váš výhľad a expozíciu v živote. Nie sú to peniaze ani stav, ktorý definuje vaše zážitky z cestovania a potešenie zo života. Musíte tam byť, mimo svoju zónu pohodlia, a všetko sa za vás automaticky začne rýchlo rozvíjať. Ale skôr, ako pôjdete, stačí na batohu a niekoľko chytrých tipov, aby váš zážitok z vagabondu stál za to. Tu sú najlepšie tipy a triky týkajúce sa turizmu zdieľané cestovnými expertmi na Reddit, najlepší zdroj skutočných informácií a profesionálnych tipov.

1- Pravdepodobne ste si rezervovali lety už týždne, ale vždy je dobré skontrolovať ich niekoľkokrát. Ľudia vyberú nesprávne dátumy zo zvoleného dátumu na rezervačných webových stránkach, dostanú sa na letisko, len aby zistili, že sa dostali do problémov. Nikdy si tiež nezarezervujte svoj let v okamihu, keď budete opitý.

2 - Musíte zabaliť tieto predmety spolu: zámok na zamknutie batožiny v ubytovniach a na iných miestach, žabky pre pohodlný pohyb, šijacia súprava na upevnenie oblečenia alebo tašky v prípade akýchkoľvek problémov, zátky do uší, aby ste mali zvuk spať na letiskách, hlučné hostely.

3 - Toto je najlepšia rada: nenechajte sa chytiť v trikách veľkých miest. Sú plné ľudí, budov a vreciek. Pokúste sa vidieť skutočnú krásu a kultúru vášho cieľa tým, že pôjdete do menej veľkých miest a vidieckych oblastí.

4 - Musíte si vymeniť menu vopred, ale ak sa rozhodnete pre získanie miestnej meny po pristátí na letisku, vždy skontrolujte viac ako 3 výmenníky peňazí, aby ste dosiahli čo najlepšiu mieru.

5 - Podľa Reddita je vždy dobré cestovať autobusom v Európe a vo všetkých ostatných turistických destináciách. Autobusy sú lacné a umožňujú vám vidieť oveľa viac.

6 - Ak ste sa rozhodli cestovať vlakom, nemusíte sa báť účastníkov vlaku s otázkou na cestu, cestovanie, jedlo v blízkosti. Vo väčšine prípadov sú školitelia veľmi užitoční.

7- Ak ste vo vlaku, keď je vlak zastavený, nesplachujte toaletu. Prečo? Väčšinou vlaky vyhodia kecy priamo na trať.

8. Nikdy sa nemusíte báť opýtať svojich kolegov z ubytovne, okoloidúcich, obchodníkov v obchodoch o dobrých miestach na návštevu, jedlo a iné veci počas cestovania. Cestovný sprievodca je nevyhnutnosťou, ale väčšinou sú ľudia vždy nápomocní.

9 - Ak k vám príde náhodný policajný dôstojník a požiada vás o cestovný pas, nemáte oprávnenie to preukázať. Opýtajte sa na dôvody a nikdy si nevyberajte cestovný pas, pokiaľ nie je dôstojník pripravený vás dopraviť na policajnú stanicu.

10. Musíte mať pri sebe viac fotokópií svojho pasu. Tieto kópie používajte v hosteloch a na iných miestach. Nepotrebujete dať pas nikomu.

11 - Väčšina ubytovní v Európe nevyhnutne neakceptuje karty. Môžete im tiež zaplatiť v hotovosti. V niektorých prípadoch nebudú brať nič iné ako hotovosť. Takže sa opýtajte skôr, ako sa prihlásite.

12 - Vždy vkladajte svoje peniaze, karty do rôznych vreciek. Nikdy nedávajte všetko na jedno miesto, dokonca ani do opasku na peniaze. Odporúčam vložiť viac peňazí do vrecka s vreckom alebo do vesty so zipsovými vreckami. Je to najbezpečnejšie miesto.

13 - Nielen hop na autobusy. Pred nástupom do autobusu si vždy overte a opýtajte sa, či si musíte kúpiť lístok. V opačnom prípade vám môže byť uložená pokuta.

14 - Používanie kreditných a debetných kariet je najlepšou voľbou na cestách. K debetným kartám však patrí poplatok. Kedykoľvek počas cestovania použijete bankomat, miestna banka vám za každú transakciu účtuje nejaké peniaze. Týmto spôsobom by sa mohli hromadiť veci, aby vás vytrhali. Najlepším spôsobom je použitie medzinárodných bankových debetných kariet ako HSBC, Barclays atď. Debetné karty Charles Schwab sú najlepšie, pretože za používanie bankomatu v zahraničí vám neúčtujú žiadne poplatky.

15 - Vždy si sťahujte offline mapy, ako sú Maps.me, Mapy Google a Cityguide, aby ste našli spôsob a vedeli o miestach v prípade, že nemáte internet.

16 - Akonáhle sa dostanete na miesto určenia, zakúpte sim, ktorý vám môže poskytnúť mobilné dáta. Vo väčšine prípadov sú simy s mobilnými dátovými balíčkami lacné. Ale urob si svoj výskum.

17 - Vždy zabalte svetlo. Musíte mať všetko v jednom batohu a nič viac než to. Nemôžem dostatočne zdôrazniť dôležitosť tohto bodu! Mať iba jednu tašku dokáže robiť zázraky. Google alebo Youtube, kde nájdete tipy na ľahké balenie.

18 - V telefóne noste vždy vždy dve náhradné batérie. Ak je to jediný komunikačný bod s domom, batériu by ste nemali vybiť.