12 dôvodov, prečo by ste si mali Chromebooku kúpiť, ak kupujete nový prenosný počítač

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

chrome os google chrombooks

Ak hľadáte na trhu nákup nového notebooku; Spravidla by ste si vybrali medzi počítačmi Mac a Windows. V týchto dňoch však existuje rovnaká (rovnako dobrá) tretia možnosť - Chromebook.

Tieto prenosné počítače so systémom Chrome OS sa v priebehu rokov vyvíjali tak dobre a skutočnosť, že prichádzajú s lacnou cenovou značkou, je pre kupujúcich dlhá cesta s obmedzeným rozpočtom. Takže teraz na skutočnú otázku; má Chromebook oproti počítačom Mac alebo Windows nejaké skutočné výhody?

V tomto článku sa chystáme preskúmať výhody používania Chromebooku oproti tradičným počítačom so systémom Windows alebo Mac.

# 1 - Pripravený vyraziť z krabice s požadovaným nastavením nuly

Keď si kúpite Chromebook, stačí sa prihlásiť do svojho účtu Google a môžete ísť. na rozdiel od počítačov Mac alebo Windows, ktoré budete musieť nainštalovať nejaký softvér a vykonať komplikovaný proces nastavenia.

Napríklad na prenosný počítač so systémom Windows budete musieť nainštalovať antivírusový program balíka Microsoft Office a prípadne aktualizovať operačný systém na najnovší. Všetci vieme, ako sa môžu stať ťažkopádne inovácie a aktualizácie systému Windows.

Ktoré Chromebooky, všetok softvér, ktorý budete používať, budú spustené mimo serverov Google Cloud. Všetky programy (aplikácie), ktoré budete v systéme Chrome OS používať, budú do značnej miery spustené z cloudu. Na samotnom počítači bude bežať málo miestnych počítačov.

# 2 - Po zakúpení Chromebooku už za softvér neplatíte

Ak si kúpite počítač so systémom Windows alebo Mac, čo bude len začiatok vecí, za ktoré budete musieť zaplatiť, budete musieť zaplatiť aj za značnú časť softvéru. Najmä v prípade systému Windows budete musieť zaplatiť za licenciu systému Windows. V prípade počítačov Mac aj Windows budete musieť okrem iného platiť za aplikačný softvér, ako je Microsoft Office a antivírusový program.

Systém Chrome OS je dodávaný so všetkým softvérom, ktorý budete potrebovať na počítači. Google má vlastnú verziu spoločného balíka balíka Office Suite, ako sú Dokumenty Google, Tabuľky Google a Prezentácie Google. Všetky sú k dispozícii zadarmo z vášho účtu služby Disk Google.

# 3 - Nikdy nemusíte ukladať svoju prácu, ale nikdy ich nestratíte

Už ste nechali svoju tvrdú prácu zmiznúť na tenkom vzduchu, pretože váš laptop havaroval, bol ukradnutý alebo ste naň náhodou vyliali kávu? Vďaka Chromebooku sa všetka vaša práca ukladá v cloude v reálnom čase.

To znamená, že už nikdy nebudete musieť kliknúť na tlačidlo Uložiť a nestratíte prácu, ak by bol váš počítač z akýchkoľvek dôvodov nedostupný. Ak váš prenosný počítač nebude k dispozícii, musíte sa prihlásiť do svojho účtu Google na akomkoľvek inom zariadení a všetka vaša práca vytvorená v Chromebooku bude k dispozícii na stiahnutie z Disku Google.

Pri práci na Chromebooku sa všetka vaša práca ukladá v reálnom čase, to je až do posledného stlačenia klávesu na klávesnici. To isté sa nedá povedať o počítačoch Mac alebo Windows.

# 4 - Až 100 GB voľného cloudového úložiska na Disku Google

Keď si kúpite Chromebook, spoločnosť Google vám na Disku Google udelí 100 GB bezplatného úložiska. No, bude to zadarmo dva roky, ale napriek tomu bude pre každého používateľa účtu Google oveľa viac ako 15 GB zadarmo Google.

Po uplynutí dvoch rokov sa môžete rozhodnúť predplatiť (zaplatiť) 100 GB, ak nie viac. Ak sa však rozhodnete neprihlasovať na odber, všetky vaše súbory, obrázky a dokumenty sa budú naďalej uchovávať na vašom účte Disk Google; nebol odstránený. Môžete k nim iba pristupovať, sťahovať ich, zdieľať ich, ale nebudete si môcť vytvárať ďalšie súbory, pokiaľ ich neprihlásite.

# 5 - Dlhšia výdrž batérie

Jedna vec, ktorú nenávidím vo väčšine notebookov Windows, je, že prichádzajú s veľmi krátkou výdržou batérie. Najlepšie vo svojej triede (pre väčšinu značiek) sú štyri hodiny. Existujú však novšie notebooky so systémom Windows, ktoré môžu konkurovať počítaču Mac alebo dokonca niektorým Chromebookom.

Poďme si niečo ustanoviť. Priemerný Chromebook vám ľahko dá výdrž batérie až šesť hodín a to najlepšie zo svojej triedy môže trvať oveľa dlhšie. Iba to najlepšie z počítačov Mac alebo Windows vám dá výdrž batérie konkurenčnú oproti priemernému Chromebooku.

# 6 - Vstavaná ochrana zadarmo

V tomto digitálnom svete, v ktorom žijeme, je bezpečnosť údajov kritická a váš počítač spravuje a ukladá toľko našich údajov. Ak používate počítač Mac alebo Windows, odporúčame vám nainštalovať bezpečnostné programy tretích strán (antivírusový softvér a softvér proti škodlivému softvéru).

Keď však používate Chromebook, spoločnosť Google vám poskytuje zabudovanú viacvrstvovú ochranu, ktorá zahŕňa automatické aktualizácie, overené spustenie a šifrovanie lokalizovaných údajov. Chromebooky sa zavádzajú v režime ROM a všetky aplikácie uložené na serveroch Google Cloud Server spájajú v rámci ekosystému s izolovanou vrstvou. Pre skutočne dobrého hackera je to oveľa ťažšie obísť tento typ zabezpečenia.

# 7 - Multi-Users

Sú ideálne na použitie v školách a na pracoviskách, kde bude stroj používať viac osôb. V tomto oddelení porazili počítače so systémom Windows a Mac, pretože na Chromebooku sa v skutočnosti nič neukladá lokálne, takže neexistuje riziko zmiešania súborov jedného používateľa so súbormi iného používateľa. Alebo jeden používateľ pristupujúci k súborom iného používateľa.

# 8 - Mechanizmy dobrej rodičovskej kontroly

Chromebook je pravdepodobne najlepší počítač, ktorý môžete dať svojmu dieťaťu. Ako rodič môžete pre svoje deti vytvoriť účty pod dohľadom a potom môžete sledovať ich aktivity v týchto účtoch a obmedziť ich online aktivity, aby ste ich chránili pred nebezpečenstvom, ktoré sa skrýva na internete.

# 9 - Vaše súbory vás sledujú všade a sú ľahko dostupné

Možno sme tento bod uviedli v jednom z vyššie uvedených bodov, aj keď z iného uhla. Pretože sa na Chromebooku nič lokálne neuloží, všetky vaše súbory sa synchronizujú s cloudovým účtom služby Disk Google v reálnom čase, takže k svojim súborom môžete pristupovať odkiaľkoľvek. Jednoducho uchopte ďalšie zariadenie s prístupom na internet, prihláste sa do svojho účtu Google Drive a voila, všetky vaše súbory na Chromebooku v práci, v škole a doma budú prístupné.

# 10 - Nízka hmotnosť

Váš typický Chromebook je omnoho ľahší ako typický prenosný počítač so systémom Windows. Dôvodom je najmä skutočnosť, že hardvér Chromebooku je štíhly, ktorý notebooky so systémom Windows dodávajú okrem iného vážneho hardvéru aj veľké úložisko.

# 11 - Chromebooky sú lacné

Typický Chromebook opäť stojí oveľa menej ako typický prenosný počítač so systémom Windows. Je zrejmé, že nie je potrebné spomenúť počítače Mac. Všetci vieme, že sa jedná o špičkové elektronické výrobky.

# 12 - Automatické aktualizácie

Ako dlhoročný používateľ systému Windows viem, aké nepríjemné je potrebné čakať na aktualizáciu počítača, aby ste mohli začať pracovať. Spoločnosť Microsoft sa naozaj snaží aktualizovať a aktualizovať svoj operačný systém. Zdá sa, že Apple robí lepšiu prácu, ale Google ju zdokonalil. Vďaka Chromebooku už nebudete musieť čakať na inštaláciu aktualizácií.